גם כי גמעתי את הסדרה בנטפליקס וגם כי אני בלונדון וגם כי טעיתי בעבר בשיפוט בקשר אליה כשחשבתי שהיא עושה מניפולציות, וגם כי אני קצת אובססיבית על משפחת המלוכה בא לי לכתוב על הסיפור של הארי ומייגן בעקבות הסדרה כשברור לי שיש עוד דרכים לספר את הסיפור הזה ועוד זוויות להביט מהן על האגדה של הארי מייגן.

1#. הסיפור הזה הוא על שני ילדים

שגדלו במדינות שונות ובתרבויות שונות ומצאו אחד את השני באינסטגרם.

הארי נולד כנסיך אמיתי. הנכד של מלכת אנגליה, הבן של צ׳ארלס ודיאנה. אין יותר דם כחול מזה. והוא גדל בארמון בתוך משפחת המלוכה. כשהוא היה בן 11 ההורים שלו התגרשו. אני מניחה שזה היה טראומתי עבורו, כמו עבור כל ילד שהוריו מתגרשים, גם אם הגירושים יפים. הרבה דרמה היתה בגירושים של הוריו – אבא שלו אהב אשה אחרת, קמילה ששמה לא הוזכר בכל הסדרה הדוקומנטרית הזו, ושבר את ליבה של אימו, שהתנחמה בזרועות שומר הראש שלה. שני הנסיכים הקטנים וויליאם והארי, שנשארו כנראה במשמורת משותפת, צפו בכל הדרמה הזו מבעד לוילונות הארמון.

אלא שטראומת הגירושים היתה כאין וכאפס לעומת מותה הטראגי של דיאנה, כשנה לאחר מכן בתאונת דרכים מחרידה במינהרה בפריז כשצלמי הפפראצי רודפים אחריה ומביאים למותה. הארי היה רק בן 12 כשזה קרה, והוא היה גם נער צעיר שמבכה את אימו, אבל גם נסיך שצריך לשמור על ארשת פנים מלכותית בהלוויה של אימו ולומר תודה לכל מי שזוכה ללחוץ את ידו ולנחמו. באותו יום הוא הבין שהוא לבד בעולם מול המצלמות שהרגו את אימו, אבל נשארו חלק בלתי נפרד מחייו כנסיך והיו הסיוט שילווה אותו עד בגרותו.

מייגן נולדה לאם שחורה ואב לבן שהתגרשו וגידלו אותה במשמורת משותפת. היא היתה לא שחורה ולא לבנה או גם שחורה וגם לבנה ולא לגמרי השתייכה לאף תרבות, אבל תמיד נלחמה להשתייך ולהשמיע את קולה, וכך היא קורצה מחומר של מנהיגים ובכל מקום הותירה אחריה שובל של אבק כוכבים.

כשהיא היתה רק בת 11 היא צפתה בפרסומת לנוזל כלים שהתחילה במילים ״נשים בכל אמריקה נהנות מנוזל הכלים״ וחרה לה שהפרסומת מתייחסת רק לנשים כמי שאחראיות על הדחת כלים והיא ישבה וכתבה מכתב בכתב יד לחברה שמייצרת את נוזל הכלים וביקשה שישנו את הפרסומת ואף הציעה כפתרון להחליף את המילה נשים במילה אנשים. זה הצליח ובכל אמריקה שודרה הפרסומת המתוקנת ״אנשים בכל העולם״, כך שבגיל 11 היא כבר הבינה שהיא יכולה להשפיע ולשנות מציאות והארוע הזה הוטמע בה והפך לחלק מהאישיות שלה.

אלא שעל מציאות חייה, כילדה די בודדה להורים גרושים היא לא הצליחה להשפיע, וכשהיא היתה בת 12 היא נדרשה באחד השיעורים בבית הספר לכתוב שיר על חייה וכתבה שיר מכמיר לב שמספר בכמה שורות איך זה מרגיש להיות ילד להורים גרושים וכמה כמיהה היתה בה למציאות אחרת:

שני בתים
שני מעונות
שני מטבחים
שני טלפונים
שתי ספות שעליהן אני שוכבת
שני מקומות שבהם אני לנה
עוברת ועוברת מפה לשם
משני עד שישי אני בכל מקום
שלא תבינו אותי לא נכון
זה לא כל כך נורא
אבל לעיתים זה עושה אותי עצובה
אני רוצה לחיות במשפחה גרעינית
עם אבא מאושר ואשתו האוהבת
גדר מעץ, כלב מדובלל,
אח עם בול עץ בוער
אבל זה לא אמיתי, זה רק חלום
אני לא יכולה לבכות או רק לצרוח
אז אני יושבת כאן עם חתול מספר 3
החיים היו קלים יותר
אם היו שתיים כמותי.

שני הקווים האלו של ילדה די בודדה שמנסה להשתייך אבל לא שייכת לשום מקום ושל ילד שאימו האהובה נהרגה אחרי שנזרקה לכלבים מהארמון ונטרפה על ידי צלמי פפארצ׳י יחזרו וינהלו להם את החיים גם כשהם ניסו לחיות כנסיך ונסיכה באושר ובעושר עד עצם היום הזה.

2#. הכוכבים הסתדרו איכשהו והם הכירו באינסטגרם.

ואפילו קבעו דייט. תארי לעצמך לקבוע דייט עם נסיך אמיתי שהוא גם הרווק המבוקש בעולם שהכרת דרך האינסטגרם. זה נשמע לא אמיתי אבל כל הסיפור הזה הוא סיפור מהאגדות.

הדייט היה מוצלח ולא רק שהנסיך לא הפך לצפרדע הם אפילו קבעו דייט שני, שבסופו היא אמרה שהיא רוצה שהם יפגשו שוב וזה היה ישיר ואמריקאי ומאוד שונה מהקור הבריטי, והוא אהב את זה ואהב אותה והם התחילו לנהל רומן בלתי אפשרי בין כוכבת טלוויזיה גרושה אמריקאית צבעונית לבין נסיך בריטי כחול דם.

הבחירה של הארי במייגן באה מאהבה ולא היו בה שיקולים ממלכתיים. ״אמא שלי קיבלה את ההחלטות שלה מהלב ואני הבן של אמא שלי.״ הוא אמר וציין שהיא הזכירה לו את אמא שלו. ואני חשבתי שלשתיהן אבק של כוכבים וכריזמה שאי אפשר להתעלם ממנה ושכל כך פרוידיאני וצפוי שהוא יתאהב בכוכבת שמשהו בניצוץ שלה יזכיר לו את אמא שלו, הנסיכה דיאנה.

מייגן יכלה לבחור בהארי, היא יכלה לבחור להתנתק מעמה וממולדתה, מהקריירה שלה ומהחיים המדהימים שהיא חיה, כדי ללכת אחרי אהובה הנסיך, ולהפוך להיות חלק ממשפחת המלוכה. כשאת ילדה קטנה שרק רוצה משפחה, ואת מקבלת משפחה מורחבת כזו, עם טירות וארמונות וסבתא שהיא מלכת אנגליה זה נראה כמו חלום. חלום שתוך שנתיים עתיד להתנפץ ולהשאיר אותה חבולה ומדממת משבריו שננעצו עמוק בנשמתה.

הארי לכאורה יכול היה לבחור במייגן. אבל לא באמת. הוא מספר שלבני משפחת המלוכה יש מעט מאוד חופש בחירה בחייהם. הוא הבין את זה כבר בהלוויה של דיאנה וכשהוא גדל הוא הבין שהם גם לא יכולים לבחור דת, קריירה, מקום מגורים, וגם את מפלצת התקשורת הם לא יכולים לבחור והיא חיה ביניהם ושולחת אליהם את טפריה הארוכים, ואפילו שהיא הרגה את אמא שלו, אין לו שום זכות להמלט ממנה או בכלל לשים לה גבולות.

מסתבר שיש חוזה שנכתב בדם, בין בית המלוכה למפלצת התקשורת הצהובה לפיו כל עוד משפחת המלוכה חיה על כספי ציבור, היא צריכה לשלם למפלצת התקשורת, במטבע האהוב עליה, שכולל אפס פרטיות, שערוריות אמיתיות או ממוצאות, ובעיקר דם.

3#. זה לא היה פשוט

אבל בני המשפחה המלכותית בלעו את הצפרדע, וקיבלו את מייגן למשפחה בצביעות בריטית חסרת תקדים. המפגש בין הכוכבת האמריקאית למשפחת המלוכה היה קשוח, אבל היא עברה דברים קשוחים מזה ועד מהרה למדה מצוין את כללי הטקס וגילתה כשפוגשים את סבתא של הארי צריך לקוד קידה, ״לך תסביר לה שאתה קד קידה בפני סבתא שלך״ הוא אמר. בעבר חשבתי היא מניפולטיבית, צבועה ומתחסדת. מה את מתפלאת שאת צריכה לקוד בפני מלכת אנגליה כשאת יוצאת עם הנכד שלה, כך סברתי אבל היא כנראה באמת הופתעה שהרשמיות המלכותית הבריטית נמשכת גם מאחורי חומות הארמון וגם בתוך הלבבות.

והיא למדה את כללי הטקס והבינה שהיא לא צריכה לבלוט יותר מקייט ולכן דאגה ללבוש גוונים בהירים ולהצניע לכת, ועשתה הכל כדי להשתייך למשפחה שאף פעם לא היתה לה, למשפחת המלוכה.

די מהר היא הבינה שיש לכך מחיר כבד ולמדה שמפלצת התקשורת אוהבת במיוחד ללקק את אבק הכוכבים שהיא מותירה אחריה אפילו בלי להתכוון, וכיכבה על שערי הצהובונים שוב ושוב, והתחילה להרגיש את לפיתת התקשורת על גרונה. הארי איבד את אימו בגלל פפארצ׳י ומייגן איבדה את אביה שהסתנוור מהמזומנים שהמפלצת הצהובה הציעה לו וביים תמונות בתמורה לחבילות של דולרים, ומהצהובונים נודע לה שהוא לא מגיע לחתונה.

היא היתה תמימה מספיק וביקשה מהנסיך צ׳ארלס, שילווה אותה וחשבה שהיא הרוויחה אבא חדש אחרי שאביה בגד בה. בחתונה השתתפה לראשונה מקהלת גוספל שזו מקהלה שחורה, וצ׳ארלס תמך ברעיון שסימל את תרבותה של כלתו לעתיד, והיתה חתונה מהאגדות מלאת אהבה ותקווה לשינוי, אחרי הכל מי היה מאמין שבבריטניה תהיה נסיכה שחורה.

חודשים ספורים לאחר החתונה הם טסו לאוסטרליה, ניו זילנד ופיג׳י. הארי ומייגן, שהיתה בראשית הריונה, התקבלו ככובבי-על באהדה חסרת תקדים. המפלצת הצהובה העדיפה את מייגן על שערי העיתונים על פני כל אחד אחר, וויליאם וקייט ממש לא אהבו את זה. ״גורמים פנימיים בארמון חשו מאויימים מזה במיוחד״ כך נאמר, והארי חש שההיסטוריה חוזרת ונזכר איך המפלצת הצהובה העדיפה את אימו על פני אביו או כל אחד אחר ממשפחת המלוכה.

האהדה התקשורתית הזו עלתה למייגן ביוקר, ואיכשהו ובעקבות לחצים שהופעלו מהארמון, הצהובונים התחילו להכנס במייגן ולהרים לקייט. ״היא דיווה״, ״היא גורמת לאנשים לבכות״, ״היא גנגסטרית מלכותית״, קישרו אותה לטרור ולסמים, והיא נאלצה להתמודד עם זה לבד והיה לה קשה. מאוד קשה. עד כדי כך שהיא פשוט רצתה למות.

4#. הארי הנסיך מחליט לעשות מעשה

לאחר עוד כמה שערוריות צהובות והדלפות חוזרות ונשנות שהיה ברור שהגיעו מתוך הארמון הארי מחליט שחייבים לעשות שינוי, אחרת ההסטוריה תחזור על עצמה וזה יגמר רע.

הארי ומייגן רצו להמשיך לשרת את המלכה אבל לחיות שנתיים בקנדה על חשבונם כדי ולהתרחק ככל יכולתם מהמפלצת הצהובה, ואם זה לא יעזור הם ישקלו לוותר על התארים המלכותיים שלהם. זו היתה התוכנית וכשהוא שוחח עליה עם אביו, צ’ארלס התעקש לקבל את זה בכתב, והארי שלח לו מייל. כמה ימים לאחר מכן הכל התפרסם בצהובון, והארי הבין שהארמון בסימביוזה מוחלטת עם המפלצת הצהובה.

ואכן, בפגישה משפחתית מצומצמת עם אביו, אחיו וסבתו המלכה, שטח הארי את הרעיון שלו לקחת מרחק אבל הובהר לו שהוא או בפנים או בחוץ ואי אפשר ללכת בלי ולהרגיש עם. כמו במערכת יחסים נרקסיסטית הם לא האמינו שהוא יסתדר בלעדיהם, אבל הארי ומייגן עזבו את הארמון וכשהם עשו זאת ועברו לקנדה הארמון נקט נגדם באלימות כלכלית וחתך את כל הקשרים.

הארי לא האמין שיפסיקו ברגע אחד גם את האבטחה המלכותית, ויפקירו אותו ואת אשתו ובנו, וגילה זאת בדרך הקשה והם נאלצו לעזוב בחטף את מקום הימצאם שהופקר ללא אבטחה ולמצוא מקלט באחוזה של חבר.

העזיבה שלהם עוררה גל שנאה חסר תקדים נגד מייגן שכלל גם איומים ברצח, אחרי הכל בגללה הנסיך עזב את ארצו ומולדתו ודבק באשתו.

את דיאנה זרקו לכלבים אחרי שהנישואין הסתיימו את מייגן זרקו לכלבים כדי שהנישואין יסתיימו, אבל הארי רצה לשנות את ההסטוריה עבור ילדיו ולאפשר להם חיים יותר נורמליים.

״אנחנו לא רואים את העולם כמו שהוא אנחנו רואים אותו כמו שאנחנו״, אמר הארי בתוכנית, והודה שהוא מתגעגע לכינוסים המשפחתיים בארמון ומתגעגע לבריטניה ולחברים אבל שמח לחיות חיים נורמליים של המשפחה הזו שמייגן תיארה בשיר שלה מגיל 12. משפחה גרעינית עם אבא מאושר ואשתו האוהבת, ושני ילדים שסבא שלהם הוא מלך אנגליה וסבתא שלהם היא עובדת סוציאלית אפרו אמריקאית, והם נסיך ונסיכה אמיתיים שנולדו מאהבה בלתי אפשרית שניצחה את הכל. בינתיים לפחות.