1#. הילדים של בריטני ספירס

קווין פדרליין אבי ילדיה של בריטני ספירס התראיין השבוע וסיפר ששני בניה, שון פטרסון בן ה-16 וג׳יידן בן ה-15 בחרו להפסיק לפגוש את אימם וגם נמנעו מלהשתתף בחתונתה עם הדוגמן סם אשגרי בן ה-28.

מאז שהוסרה האפוטרופסות על הכוכבת בת ה-40 בנובמבר 2021 היא משדרת לעולם באמצעות האינסטגרם לא מעט תמונות עירום שלה, די קרינג׳יות (תרגום לבומרים בהמשך) כנראה עבור שני בניה המתבגרים.

אלא שמבחינת בריטני, אחרי שנים ארוכות בהם היא היתה כלואה תחת האפוטרופסות של אביה ונאלצה לבקש אישור אפילו לקחת כדור נגד כאבים, היא כיום חופשיה ומשוחררת לעשות מה שהיא רוצה.

כשיש לך שני בנים מתבגרים שהולכים לתיכון ואמא שלהם היא אחת הכוכבות הכי ידועות בעולם עם 42 מליון עוקבים בחשבון האינסטגרם שלה, תמונות העירום שהיא מפרסמת הן ארוע ״קשוח״ עבורם הסביר אביהם, והוסיף ואמר שהם אוהבים את אימם והוא ניסה להסביר להם שזו דרכה לבטא את עצמה, אך לשווא. הבנים מסרבים לפגוש אותה למרות שהיא עברה להתגורר לידם בבית שרכשה לא מזמן. עוד הוא אמר בראיון שהוא סבור שהאפוטרופוסות עליה ״הצילה״ אותה.

בריטני מצידה, העלתה סטורי ופוסט לאינסטגרם בו סיפרה שהיא עצובה שפדרליין בחר ״לדון בפומבי״ במערכת היחסים שלה עם בניה, והוסיפה ואמרה שהיא אינה מופתעת שפדרליין ואשתו החדשה בחרו להתראיין כמו יתר בני משפחתה, ושיש אומנים שעשו דברים גרועים הרבה יותר כשילדיהם היו צעירים. ״אחרי 15 שנות אפוטרופסות הייתי יכולה לעשות דברים גרועים הרבה יותר מאשר ללכת טופלס בחוף כמו תינוקת״ כותבת ספירס וטוענת שהיא אינה מופתעת מההתנהגות של הפדרליינים ומהגישה שלהם.

אז בריטני יקרה, מצד אחד נראה שאת מבינה שהבנים שלך כבר בוגרים דים כדי להביע דעה משל עצמם. אפילו העלית לפני חצי שנה את התמונה הזו איתם וכתבת שהם לא מאפשרים לך לעלות תמונות שלהם ואת לגמרי מבינה שהם בגיל בו הם מפתחים את הזהות שלהם.

וזה נכון. כשיש לך שני בנים בגיל ההתבגרות אל תצפי מהם להבין אותך. אין כאן יחסים שיוויוניים. יש קודם כל מה מרגישים שני גברים צעירים כשאמא שלהם מעלה כמעט כל יום תמונות עירום שלה, כאלו שבסדרות של שנות ה-80 תלמידי תיכון אמריקאיים תלו על דלתות התאים שלהם בבית הספר.

אז ברור שזכותך לפרסם מה שאת רוצה, ולהיות גאה בגוף שלך ומשוחררת לפרסם איזו תמונה שאת רוצה, אבל כדאי שתקחי אחריות ותזכרי כאדם בוגר וחופשי – שלכל דבר יש מחיר.

מצד שני, שימו לב לסאב-טקסט של אביהם שהתראיין – הוא טוען שהאפוטרופסות ״הצילה״ את בריטני. והוא מאפשר לבניו את האופציה לבחור לא ללכת לאימם בגלל תמונות העירום שהיא מעלה.

נכון שהם כבר בוגרים ובעלי דעה, אבל אם בראיון עלתה הדעה שהאפוטרופסות ״הצילה״ אותה, אני משוכנעת שבבית נאמר שהיא ״חולת נפש״.

וכאן עולה השאלה למר פדרליין – האם לגיטימי בעיניך שנערים בני 15 ו-16 יפסיקו ללכת לבית הספר כי ״קשוח״ שם עבורם? האם היית מעודד בחירה כזו עבור בניך, ומרים ידיים אם הם היו מחליטים שלא ללכת לבית הספר כי הם מובכים מהתגובות של החברים שלהם בקשר לאימם הכוכבת, במקום לבחור לא ללכת לאימם?

כשאתה מקבל בחירה של ילדים באחד ההורים – הבחירה הזו עלולה להתהפך עליך בכל שלב. כי לא לעולם חוסן, you know.

אני מקווה שכשון פטרסון וג׳יידן יתבגרו קצת הם יגלו יותר חמלה כלפי אימם ונסיבות חייה, ויבינו שזו דרכה לבטא את החופש שלה, אחרי שנים ארוכות בהן הוא נשלל ממנה.

2#. מה היה קורה לו בריטני ספירס היתה מגישה בקשה בעניין ניכור הורי לבית המשפט לענייני משפחה בתל אביב?

תיאורטית, ברור שתיאורטית, אני יודעת שהיא מתגוררת בלוס אנג׳לס. אבל אם היא היתה בישראל, האם למערכת המשפט היו כלים לטפל בתופעה?

ספירס ופדרליין כנראה היו מוצאים עצמם בדיון דחוף בפגרה בשעה 08:00 בבוקר בפני כבוד השופט ארז שני שופט מוקד שאחראי על טיפול בניכור הורי בבית המשפט בתל אביב.

קווין היה טוען שהוא לא מנכר את הילדים, ושהם בוגרים והחליטו לא ללכת לאימם בגלל שתמונות העירום שלה מביכות אותם, ואני הייתי טוענת בשם בריטני (אני כבר שנים חולמת לייצג אותה, אז תנו לפנטז קצת) שהם מקבלים בבית מסרים סמויים ביחס לאימם ומאפשרים להם ״לבחור״ לא לפגוש בה. ובסופו של דבר השופט היה מחליט על הפנייתם למומחה שיתן לו דו״ח וגם יטפל בחידוש הקשר בין בריטני ובניה ויתן הדרכה הורית גם לבריטני וגם לקווין, והוא בטח היה אומר לבריטני שיש מחיר להחלטתה לפרסם תמונות ערום באינסטגרם ולקווין הוא היה אומר שלא בוחרים הורה, וזו האמא.

והוא היה מטיל אימה על שניהם עד כדי כך שבריטני היתה מתחילה להעלות תמונות חסודות כמו זו בשמלה צהובה שהיא העלתה מיד אחרי שהראיון פורסם, וקווין היה מכריח את הילדים לשתף פעולה עם הטיפול, כי אחרת הוא יצטרך להסביר לשופט שני למה הוא לא מפעיל סמכות הורית על בניו.

וזה מזכיר לי תיק אחר שלי בפני כבוד השופט ארז שני, בו הילד סירב לפגוש את אביו לאחר ריב עימו, ואחרי 9 חודשים שהאב ניתק קשר הוא הגיש בקשה בענין ניכור הורי והשופט שני שלח את ההורים והילד לטיפול לחידוש קשר.

המטפלת עשתה את העבודה וגרמה לילד לפגוש את אביו לשעתיים בכל פעם, אבל המפגשים לא הלכו טוב והאב דרש שוב דיון בפני השופט שני כדי שיהלך אימה על האם.

בדיון תיארתי איך האב כופה על הילד לשבת שעתיים לידו על ספסל בפארק, אוסר עליו לקום או לשחק בכדור או להסתכל לצדדים. ככה לא בונים קשר הורי מיטיב, ואין מה להאשים את האמא בכך. לא כל בעיה בקשר נובעת מניכור הורי, טענתי.

והוא הבין, השופט הקשוח.

ואז הוא סיפר כבדרך אגב ומחוץ לפרוטוקול על אבא לנער בן 15, שלא מדבר רק נוהם, והדרך להגיע אליו אינה לכפות עליו לשבת איתו במסעדה ולדבר, כי הוא ישתוק, אלא תוך כדי שהם מטפלים בסטייק מדמם במדורה באישון ליל, או כשהם עולים בעליה משוגעת עם הג׳יפ במדבר, ודווקא כבדרך אגב, ולפעמים בכלל השתיקות שלהם יחד, הם הרגעים הכי טובים.

וכשהוא דיבר זה היה בכלל שיעור בהורות משופט קשוח, ומשהו בדרך שהוא תיאר את האבהות שלו גרם לי לדמוע, והוא שאל אם הכל בסדר עניתי שכן, רק נכנסה לי פיסת התרגשות לעין, כי לא בכל יום שומעים שיעור בהורות דווקא מהשופט הכי קשוח בעיר.

3#. והילדים הפרטיים שלי

שאחרי ימים קסומים עימם השארתי אותם להתאזרח ולבלות יחד בליסבון וטסתי לפגוש את דן בצד השני של העולם, הם כבר לא קטינים. ואני לא נלחמת על ההורות שלי ומעולם לא נזקקתי להילחם עליה. הם גדלו עם שני הורים שאהבו אחד את השני עבורם אפילו שבחרו להתגרש, וזו הדרך בה צריך לגדל ילדים לדעתי. אבל לא על זה רציתי לספר לכם אלא על פער הדורות שהיכה בי במלוא עוצמתו.

כבר בערב הראשון בליסבון שמתי לב שחלק גדול מהמילים שלהם אינן מובנות לי, ושיתפתי אותם שעצוב לי שאני לא מבינה ואפילו שעכשיו אני הכי צעירה שאהיה אי פעם, אני מרגישה זקנה, ומבקשת שיסבירו לי בסבלנות למה הכוונה. ואופיר נישקה וליטפה אותי בחמלה והבטיחה להסביר כמו שמסבירים לבומרים (= זקנים, אבל את זה כבר לימדו אותי בעבר).

אז ככה –

גרון = חייל. אופן השימוש – אני צריך עשרה גרונות לפרוש סיב אופטי.

בנזיר = שילוב של בנאדם וחזיר כלומר איש גדל מימדים וחזק. אופן השימוש : אני בנזיר קרוספיט.

של הישמור – משובח. מלשון אלוהים ישמור. אופן השימוש : אמא, נראה לי שהבאת אותנו למסעדה של הישמור. ביטוי דומה: ״של הביוקר״.

ג׳ובניק חוד – ג’ובניק עילית, קיצוני.

דל״פ – דעה לא פופולארית. וכן, שמתי לב שדוד שלי בן ה -70 יודע מה זה, אני חשבתי שזה דל פחמימה. אדם קרוב אצל עצמו.

פו״ב – פוינט אוף וויו – נקודת מבט.

צ׳יל – תירגעי. בעיקר כשאני מבקשת להזדרז כי צריך לצאת. אופן השימוש: ״אני מתארגנת אמא. צ׳יל״.

זומרים – Gen Z – אופיר טוענת שהיא מיליניאל ואסף זומר, בפועל כנראה ששניהם זומרים כלומר ממש צעירים ואני בומרית.

קרינג׳ – מבוכה עבור צד ג׳ – אופן השימוש : האינסטגרם של בריטני ספירס קרינג׳י. וגם –
התחושה של אסף כשנתתי לו לקרוא את המילון הזה.