1#. הם הכירו בפקולטה למשפטים

ומאז לא נפרדו. הוא נמשך תמיד למגזר הציבורי והיא דווקא אהבה את התחום המסחרי, ועד מהרה הצטרפה כשותפה למשרד נחשב. במשך שנים הוא נלחם בעברייני מס והיא לימדה אותם למצוא פרצות חוקיות ותכנוני מס לגיטימיים שחסכו להם מליוני שקלים ושלשלו לכיסה אחוזים נאים מכל חיסכון כזה במס. הם לא דיברו הרבה על עבודה בבית גם כי כשהם נפגשו כבר לא היה כוח וגם כי היה שם תמיד איזה חשש מניגוד עניינים כזה או אחר.

הוא היה יותר זמין ממנה לטפל בילדים, בכל זאת עובד מדינה שמשכורתו קבועה בעוד שכל שעה שלה היתה מאוד ריווחית. עם השנים התקבע הדפוס שהיא המפרנסת העיקרית והוא האחראי על ענייני הבית והילדים – תיקונים, סידורים, רופאים, ימי הורים, והילדים ידעו שאם הם צריכים שמשהו יקרה מוטב להם לפנות לאביהם ולא לאימם העסוקה.

2#. ואז הוא התחיל לחשוד שהיא בוגדת בו.

הוא לא ידע להצביע בדיוק למה, אבל משהו הרגיש לו קצת שונה. אולי הריח, אולי השינוי בדרך בה הניחה את הטלפון על השולחן, ואולי היתה זו דווקא תגובה מזלזלת למשהו שאמר. כשהוא שאל אותה היא אמרה שהוא חולה נפש ושיעזוב אותה בשקט, אבל כשהוא ביקש לראות את הטלפון שלה היא סירבה ואמרה שיש בו דברים רגישים של לקוחות. זה נשמע לו הגיוני סך הכל והוא ירד מזה.

ואז היא נשארה עד מאוחר בעבודה ולא היה בזה משהו מיוחד אבל היא התקלחה המון זמן כשחזרה והוא ידע שזו לא היתה עבודה, אבל הוא אפילו לא שאל כי לא רצה שהיא שוב תגיד לו שהוא חולה נפש.

אחרי לילה לבן של יסורי נפש הוא התעורר בבוקר ואמר לה שהוא יודע שהיא בוגדת בו. הפעם היא לא אמרה שהוא חולה נפש, אלא הסתכלה עליו ואמרה ״זה לא יאומן כמה אתה מרגיש אותי. לא בגדתי בך אבל אני מרגישה שאני חייבת ריגוש בחיים שלי ואתה כנראה קולט את זה.״ הוא נדהם מהתפנית הלא צפויה בעלילה ומצא את עצמו שואל אותה מה היא מציעה, והיא הציעה נישואים פתוחים, “רק לתקופה״, כדי לנסות. והוא מצא את עצמו מסכים ואפילו התחיל לדמיין דייט עם אחת המתמחות אצלהם שהיתה מאוד יפה בעיניו.

עוד באותו ערב היא סיפרה לו שנרשמה לאיזה אתר להכרויות, והוא הרגיש שאולי היא בכלל כבר נרשמה לאתר הזה עוד לפני כן, אבל שתק. הוא ניסה להציע למתמחה לשתות בירה אחרי העבודה אבל היא אמרה שהיא קצת בלחץ של זמן וזה לא מתאים. ואז הוא הציע לעורכת דין רווקה שעובדת איתו ללכת לסרט והיא ענתה שיתבייש ושהיא לא יוצאת עם נשואים ומה הוא בכלל חושב וסיננה לעצמה ״חי בסרט״.

עם נשואות הוא לא התחיל כי הוא לא הורס משפחות, והוא הבין שדווקא הוקל לו שהן אמרו לא. בערב בבית הוא אמר לה שזה לא מתאים לו והוא רוצה את החיים שלהם בחזרה והיא ענתה שגם היא הרגישה זוועה עם זה ותסגור את הכרטיס באתר ושזה ממש לא מתאים, והוא הרגיש הקלה. למחרת הוא שוב הרגיש משהו וביקש שתראה לו שהיא סגרה את הכרטיס והיא אמרה שהוא חולה נפש והראתה לו מייל שמאשר שהכרטיס הוסר בהצלחה והוא הבין שבאמת יש לו מחשבות טורדניות ושמח שזה מאחוריהם.

3#. כעבור חודש הוא קיבל הודעת סמס

בשעת ערב מאוחרת בזו הלשון ״תתקשר אלי יש לי משהו לספר לך על אשתך״. היא ישבה לידו והוא הראה לה את ההודעה והיא החווירה לרגע ואז התעשתה ואמרה שזו בטח אחת המתחרות שלה.

שלא כהרגלה היא האריכה בדיבור וסיפרה שנשים בתחום שלה הן רעות ושכולן מקנאות בה כי היא הכי יפה והכי מצליחה, והוסיפה שעבר אליה תיק גדול ממשרד מתחרה שאחת השותפות שם ממש שונאת אותה והיא בטוחה שהיא שלחה מישהי לנסות להרוס להם את המשפחה כי גם על זה מקנאים בה. והוא הנהן ואמר ברור שאני לא אתקשר,

4#. אבל בלב ידע שכן.

למחרת הוא התקשר ועל הקו היתה אשה שאמרה לו שבעלה מנהל רומן עם אשתו ושהוא יודע טוב מאוד מי זה בעלה ואם הוא רוצה פרטים והוכחה שיפגש איתה בארומה בנמל בצהריים. למרות שהוא הרגיש כאילו התנגשה בו משאית הוא קבע איתה.

למחרת הם נפגשו והיא סיפרה לו שבעלה עובד עם אשתו באותו משרד, שגם הוא שותף שם, ושהם מנהלים רומן כבר 4 שנים וצוחקים עליו מאחורי הגב. לפני חודש ומשהו הוא חזר ממש מאוחר והיא קלטה הודעת ווטסאפ אצלו בטלפון ואז כדי לדעת מה קורה היא שמה לו האזנה באוטו וגילתה הכל, ועל המקום החליטה להתגרש ממנו והם כבר חודש בהליך גירושין אבל הוא חרא ונרקסיסט ולא מוכן לתת לה את שווי חלקו במשרד אז היא החליטה להעלות שלב במלחמה ולהפריד בינו לבין המאהבת שלו. ביג מיסטייק. כשנפרדו היא נתנה לו דיסק און קי ואמרה לו שהיא ממליצה להקשיב למה שיש שם.

בחניון באוטו הוא חיבר את הדיסק און קי ללפטופ שלו והאזין לשיחה ביניהם. שיחה שהם לא יכלו לעלות על דעתם שמישהו אי פעם ישמע. ולמרות שהוא ידע טוב מאוד שזו עבירה פלילית הוא הקשיב עד הסוף וכשהוא סיים הוא נשאר לשבת באוטו ובכה מתיסכול בעיקר אבל גם מכאב.

באותה שיחה, שארכה 43 דקות הם תכננו לפרק את הנישואין אבל הגיעו למסקנה שצריך לפעול כאן חכם ומתוחכם. כל הסיפור שהיא סיפרה לו שהיא מחפשת ריגוש, הרישום לאתר ו״היציאה״ ממנו לבקשתו, הכל היה מתוכנן מראש ופרי מזימה של אשתו והמאהב שלה, שניהם כאמור עורכי דין כרישים וממולחים. היא קיוותה שהוא יתאהב במישהי אחרת ויזום גירושין, שניהם העדיפו שהצד השני יחליט להתגרש מרצונו והיו מוטרדים מאוד מהרעיון שידרשו מהם לשלם את שווי חלקם במשרד, שניהם לעגו לעיוורונם של בני זוגם ושניהם לא העלו כל דעתם שמישהו יתפוס אותם על חם.

כשהוא הגיע הביתה היא ידעה שהוא יודע ולא הכחישה כלום רק ביקשה שיסיימו יפה. הם הלכו לגישור ושם היא דרשה שהוא ישלם לה מזונות ויוותר על שווי חלקה במשרד והוא הבין שהוא זקוק ליצוג. במקביל הוא נשאר בקשר עם אשתו של המאהב, שבמקום להיפרד מהמאהבת הפך לבן זוגה הרשמי, והעניינים שם הלכו והחריפו. שניהם הגיעו יחד למשרדי.

ניהלנו משא ומתן במשך ארבעה חודשים גם מטעמו וגם מטעמה. הוא ואשתו הגיעו בסוף להסכם ששניהם יכלו לחיות איתו בשלום, והשבוע הם התגרשו. והמאהב? הוא קיבל סדרת תביעות ובשבוע הבא תוגש חוות דעת בדבר שווי חלקו במשרד.

5#. מוסר השכל –

1#. תקשיבו ללב – אם אתם מרגישים שמשהו לא תקין, ואתם רוצים לדעת מה, תבדקו.

2#. לא תמיד תרצו לדעת שכן הבדיקה הזו עשויה לשנות לנצח את נתיב חייכם, ולא בטוח שאתם מעוניינים.

3#. מצד שני אם הלב יודע והראש מתכחש, אתם תלחמו בעצמכם והלב כנראה ינצח.

4#. כשאתם חושפים את הרומן שגיליתם, במטרה לפגוע בבוגד, זה כנראה יחזור אליכם כמו בומרנג. עצם הגילוי עשוי לרפד לבוגדים את דרכם לאחד כוחות ולהקל עליהם את הגירושין.

5#. עצם הרצון לנקום ולפגוע גם אם בגדו בכם, יביא אתכם לקרבות גירושין שיש להם מחיר כבד, רגשי וכספי, וחוץ מזה הקארמה מה איתה?

בספר החדש שלי שיצא ממש בקרוב ״בית הספר לקארמה״ אני עוסקת בצורך להקשיב ללב ולפתח את האינטואיציה. השבוע התחילה מכירה מוקדמת בהנחה. קוד קופון karma