1#. אז מה תיק השנה שלך?

בכל יום חמישי אנחנו מתכנסות במשרד וכל אחת אומרת משהו ששימח אותה השבוע מקצועי או אישי. ביום חמישי האחרון שסיים את השנה ביקשתי מכל אחת מעורכות הדין לבחור את תיק השנה שלה. התיק שהכי ריגש אותה, הכי נגע בה, הכי תיק השנה שלה.

שלי בחרה את התיק של אלי שנושל על ידי חמשת אחיו מעזבונו העצום של אביהם, ואחרי מאבק משפטי של שנתיים הגענו השבוע להסכם בסיומה של ישיבת גישור בת לא פחות מ-11 שעות רצופות.

וטלי בחרה את התיק של גלית שנישאה למליונר נרקסיסט שהחתים אותה על הסכם ממון, התכחש לו, והחליט להראות לה שלהתגרש ממנו זה לשלם בכאב, תיק שהסתיים השנה בפסק דין אחרי שהוא החליט להתייצב לדיון הוכחות תוך הפרת חובת בידוד ונלקח מאולם בית המשפט על ידי המשטרה, ועוד לא נאמרה המילה האחרונה בתיק הזה.

מורן בחרה את התיק של אסנת שנישאה לרופא שהתמכר לסמים ונהג לרשום לעצמו מרשמים ולהזריק לעצמו עד אובדן הכרה, ואז האשים אותה שהיא מכורה לסמים וטען שרשם עבורה את המרשמים, והזכירה איך אחרי הליך קצר בבית הדין הרבני לו צורפו צילומים של הרופא במצב של אובדן הכרה עם מזרקים פזורים סביבו, ולאחר שרישיונו לעסוק ברפואה נשלל, ניאות לחתום על הסכם שנתן לה שקט לגדל את התינוקת שלה.

מור בחרה את התיק של לירון שהיא טיפלה בו מן ההתחלה ועד הסוף, ונמשך שלוש שנים והסתיים בפסק דין מנצח. למרות שמדובר בזוג צעיר, למרות הסכם הממון שנחתם בינהם ולמרות שניתן היה לסיים את התיק כבר בישיבת המו״מ הראשונה, עורכת הדין שלו ניהלה תיק שלם בשאלה איך תתחלק המשכנתא כאשר הדירה שייכת בחלקים לא שווים לבני הזוג. היא טעתה לחשוב שמ-50,000 שקלים שהוא השקיע בדירה ניתן יהיה להפיק 700,000 כעבור שנה וחצי. וגם כשהשופטת הסבירה לה שהאקזיט הזה לא יקרה, וגם כשהצגנו פסיקה שקובעת שעליו לשלם את חלקו במשכנתא מתוך חלקו בדירה, היא בחרה להילחם עד הסוף. ורק לאחר פסק הדין שדחה את הפרשנות שלה ניתן היה להגיע להסכם סופי ולסיים את הפרשה.

אני לא אמשיך לספר על כל התיקים שנבחרו כתיקי השנה של עורכות הדין, ואומר שזו היתה שנה מרתקת ומרגשת ולכבוד סיומה אספר על התיק שאלונה בחרה כתיק השנה שלה, התיק של קארין, שמוכיח שתמיד, אבל תמיד, יש עוד תקווה לאהבה.

2#. הצונאמי שהרס להם את הבית

הם זוג צעיר ויפה, שניהם חכמים ושניהם נאים ומצליחים כל אחד בתחומו, והם הביאו לעולם שלושה ילדים קטנים, הבכורה היתה רק בת 6 כשפרץ ביניהם המשבר הזוגי. אריק הכיר מישהי בעבודה וניהל עימה סוג של קשר, לא לגמרי ברור מה טיבו.

כלומר קארין היתה משוכנעת שהוא בגד בה ואריק הכחיש בגידה פיזית אבל היה נחוש להתגרש והיא היתה שבורה לרסיסים. תוסיפו למשבר הזוגי הקשה הזה את העובדה שהוא התרחש בשיא תקופת הקורונה והסגרים, ותקבלו צונאמי הרסני שהרס להם את המשפחה ובסופו אריק עזב את הבית, לא לפני שקארין הקליטה אותו צועק שהוא לא בנוי לגדל ילדים.

התחלנו לנהל משא ומתן קשה וכואב כי קארין היתה עם לב שבור ושלושה ילדים, ואריק לא עשה לה את החיים קלים. היתה מחלוקת גם על המזונות, וגם על האופציות שלו וגם על הדירה וגם על הזכויות הסוציאליות של שניהם, ועל הכתובה אבל בסוף הצלחנו להגיע להסכם והם חתמו עליו והגישו אותו לאישור לבית הדין הרבני.

כבר היינו דקה לפני הסוף ואז קארין שבורת הלב התקשרה לבעלה של אותה בחורה וסיפרה לו על הקשר בינה לבין אריק, ואריק פוצץ את ההסכם והודיע שהוא לא מוכן לאשר אותו. ושוב נהייתה דרמה גדולה, ובכי ושיחות טלפון בין עורכות הדין ושום דבר לא עזר. אריק חזר בו מההסכם.

אז הגשנו מטעם קארין תביעה לשלום בית ולחילופין גירושין לבית הדין הרבני וכרכנו אליה את כל העניינים שבמחלוקת ואריק טען שלבית הדין הרבני אין סמכות לדון במזונות ילדים, והדיון במזונות ילדים עבר לבית המשפט לענייני משפחה והדיון ביתר העניינים התנהל בבית הדין הרבני, והוכרזה מלחמת עולם קטנה.

ובכל אותו זמן ולמרות הכל בלב פנימה קארין אהבה אותו ולא רצתה לפרק את הבית. וכשהגענו לדיון אני אמרתי שהיא לא תחזיק בו בכוח אבל אולי העובדה שבסוף הוא חזר בו מההסכם היא סימן מלמעלה שהם צריכים לנסות שוב ושאולי אפשר להציל את הבית הזה, והדיינים הנהנו בראשם והפעילו עליו לחץ ללכת לייעוץ ובסוף הוא נאלץ להסכים ועורכת הדין שלו הסבירה לו, ובצדק, שעדיף ללכת ליעוץ ובדיון הבא לומר שזה לא עובד ואז גם קארין תבין שאין מה לעשות וחייבים להתגרש.

3#. עוד לא אבדה תקוותנו

הוכרזה לפיכך שביתת נשק והם פנו לייעוץ זוגי.

ובהתחלה הוא הגיע בעל כורחו, קר וקפוא ואמר שהוא לא מרגיש כלום, ואני הזהרתי אותה שתשמור על עצמה והייתי בטוחה שהוא עושה הצגוה בגלל בית הדין הרבני ולא האמנתי שיצא מזה משהו.

אבל איכשהו לאט לאט היועצת הזוגיות קילפה את השכבות שעטפו להם את הלב ושיכנעה אותם שאם כבר מתחילים דייטים של פרק ב, שיצאו לדייט אחד עם השני. היא הביאה בייביסיטר והתלבשה יפה והתאפרה והתבשמה והם נפגשו בבר וישבו על בקבוק יין צרפתי אדום בהתחלה זה היה מוזר ומביך אבל היין התיר את הכבלים והם התחילו לדבר ולצחוק ומדי פעם הוא נגע בה כאילו בטעות. הילדים נשארו עם בייביסיטר ולא ידעו שאמא יצאה לדייט עם אבא. ואחרי הדייט הם שבו איש איש לביתו והמשיכו כרגיל עם הסדרי השהיה והמזונות, ונפגשו בטיפול הזוגי ויצאו לעוד דייט ועוד אחד.

והיא התקשרה לשאול אם יכול בכלל להיות כזה דבר, וסיפרתי לה על דן ועלי שנפרדנו פרידה קשה וכואבת ואחרי 11 חודשי פירוד מוחלט, חזרנו וזה היה הדרגתי ומלחיץ ומאז חלפו 12 שנים והלב שלי עדיין שייך לו לחלוטין ותמיד היה גם כשניסיתי, הכי חזק שאפשר, לשכוח אותו. וסיכמנו שקשה מאוד לריב עם הלב כי איכשהו הוא תמיד מנצח. ובכל זאת לקראת סיום הזהרתי אותה שתשמור על עצמה, ותבדוק טוב טוב אם הוא באמת שם והבטחתי לה שבסוף הלב ידע.

הילדים לא ידעו כלום. הם לא רצו לשבור להם שוב את הלב או להכניס להם לראש תקוות הזויות, והמשיכו לצאת בסתר לדייטים של פרק ב. היא חכמה והיא יפה והכי מוכשרת והיא גם אם שלושת ילדיו, והיא תמיד אהבה אותו אהבה כזו שיכולה לנצח אם רק נותנים לה צ׳אנס. ואז זה קרה. הלב שלו נפתח והוא התאהב בה מחדש.

חלפו כמה חודשים במהלכם הם בדקו טוב טוב שזה זה, וזה באמת והנה הם חזרו לחיות יחד והם יחתמו על הסכם ששניהם הסכימו עליו אצל המטפלת שביקשה מהם לפתור כל מחלוקת על ההסכם אצלה בחדר ולא בין עורכות הדין.

נפתח סוגריים כדי לספר לכם שעורכת הדין שלו היא גם החברה הכי טובה שלי. אבל לא תמיד היינו חברות טובות. פעם היינו רק קולגות וניהלנו תיק אחת נגד השניה והיא כתבה לי מכתב התראה כועס ונוזף עם איום להגיש נגדי תלונה לוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין. ואני עניתי במכתב משלי שמסביר לה למה היא חיה בסרט ואין שום סיכוי לתלונה שלה וחתמתי עליו עם חותמת עורכי דין כזאת ובסוף למטה הוספתי שורה שאומרת, ולמרות הכל אני אוהבת אותך. לא יודעת למה בחרתי לכתוב את זה, אולי כי באמת חיבבתי אותה כקולגה ואולי הלב שלי ידע לפני. היא קיבלה את המכתב ונדהמה והתקשרה לומר לי שלא ציפתה לכזו תגובה והציעה שנפגש לקפה. וזהו. מאז חלפו כמה שנים טובות והפכנו לחברות נפש, ונשארנו קולגות למקצוע.

ודיברתי איתה השבוע עם עורכת הדין שלו, שהיא כאמור גם החברה הכי טובה שלי, ושתינו התרגשנו שזה הצליח דווקא בתיק שלנו, והיא אמרה לי ״אמרתי לך שהוא לא עושה הצגות״ וסיפרה לי שהוא באמת אוהב אותה והסכמנו שזה סיפור מדהים שמוכיח
שיש
עוד
תקווה
לאהבה ❤️.

***

הפרק השבועי בפודקאסט סוגר שנה עם מפת הדרכים שתיקח אתכם ממשבר להזדמנות, פרק חובה לקראת השנה החדשה שהדיוק מתחילה לה היום לינק להאזנה כאן