1#. עמי ואלונה

אלונה היתה בת 25 כשהתאהבה בעמי, גבר גבוה ומצליח בן 40, שאפשר היה לשים עליו את הראש ולהרגיש בטוחה. היו לה חיים לא קלים, לאלונה. היא גדלה בשכונה קטנה בנתניה, עם אם חד הורית שעלתה מחבר העמים ועבדה קשה ככוח עזר בבית חולים כדי שבתה תלמד ותשתתף בכל החוגים ובכלל תצליח בחיים. החיים התנהלו במוד הישרדות, ואלונה התגוררה עם אימה בדירה הקטנטנה בנתניה, עד שהכירה את עמי. אמא שלה קצת דאגה מפער הגילאים אבל גם היא הבינה שאלונה ועמי מאוהבים ושבתה מרגישה איתו, לראשונה בחייה, בטחון. ״הוא נתן לי גב״ תיארה אלונה את החלטתה להינשא לעמי.

שני עשורים חלפו מאז. אלונה כבר עורכת דין בת 45, ועמי , שמלאו לו 60 עוסק בנדל״ן, ומפרנס את המשפחה כולה ביד רחבה. אמא של אלונה התפטרה מעבודתה, עברה לגור עימם במרתף הגדול שבביתם הפרטי ועזרה להם לגדל את שני ילדיהם.

לפני חמש שנים אלונה התחילה לבגוד בעמי. היא לא התכוונה שזה יקרה, אבל זה קרה. היא יצגה מוכרים של דירה והתאהבה בקונה. כן, גם הוא נשוי מאד. למעשה אלי ושרית אשתו רכשו דירת יוקרה במימון מלא של הוריה של שרית. אלי הגיע למשרד של אלונה למסור לה מסמכים, הם התחילו לדבר, ירדו לשתות קפה ומאז הם ניהלו רומן. אהבה גדולה היתה שם, ותשוקה, וחברות, ומשיכה מטורפת וסקס פרוע במלונות קטנים על חוף הים של הרצליה. פעם הם אפילו נפגשו בלונדון כשהיא טסה כביכול עם חברה לכנס עורכי דין בלונדון ואלי טס עם חבר למשחק כדורגל. החברים שלהם ידעו על הרומן והם אף בילו יחד בערבים, וכששבו לארץ כל אחד מהם חזר לביתו ולמשפחתו ולחייו המקבילים.

מאז שאלונה עם אלי, היא כמעט ולא נתנה לעמי לגעת בה. רק כשלא היתה ברירה, והיא הבינה שהחבל נמתח יותר מדי ותכף יקרע, היא שכבה איתו, אבל דאגה להראות לו שהיא לא ממש נהנית ממנו. עמי, שנמאס לו להתחנן לסקס עם אשתו, התחיל לשכור מפעם לפעם נערות ליווי. אלונה עלתה על הסידור הזה די מהר, אבל לא אמרה מילה. להיפך – היה לה נוח שהוא מצא סידור חלופי ועוזב אותה בשקט.

להתגרש היא לא העלתה על דעתה. עמי היה הגב שלה. למרות שאלונה היתה עורכת דין עצמאית, הכנסתה היתה נמוכה יחסית לסטנדרט המחיה אליו התרגלה. וחוץ מזה היא אהבה את עמי. הוא היה חלק ממנה, בן משפחה אהוב והיא גם אהבה את אלי, שסיפק לה את הצורך בריגוש ואת הסקס המטורף. כן, היא אמרה לי, אפשר לאהוב שניים.

2#. שרית ואלי

קצת אחרי שהם חזרו מלונדון, שרית, אשתו של אלי, תפסה אותם. על חם. האמת היא שהיא חשדה בו כבר תקופה ארוכה, אבל הוא הכחיש במרץ והיא לא מצאה אצלו כלום. החשד קינן בה כל הזמן אבל כשהיא הגזימה הוא אמר לה שהיא חולת נפש פרנואידית ומאחר שהיא לא מצאה כלום, היא הפסיקה להציק לו. אבל כשאשתו של החבר שטס איתו לראות את המשחק בלונדון אמרה לה ״תשמרי על בעלך״, ולא הסכימה לומר לה כלום מעבר לזה, היא הלכה לדבר עם אבא שלה. אבא שלה איש מאוד מאוד עשיר, ומאוד מאוד חזק, הניח יד על כתפה ואמר לה ״הוא בחור טוב אלי, קשה לי להאמין שהוא עושה משהו, אבל אל תדאגי שריתי, אם את לא בטוחה אני אשלח מישהו לבדוק את העניין״, והיא ידעה שהיא תקבל תשובה.

חוקר פרטי התיישב לאלי על העורק הראשי ועקב אחריו לכל מקום. תוך שבוע היו לה תמונות שלו ושל אלונה אוכלים צהריים במלון מונטיפיורי על הבר, נכנסים לאחד החדרים במלון ויוצאים ממנו כעבור שעתיים וחצי. שרית נדהמה. היא זכרה היטב את אלונה, ולא סבלה אותה כבר אז כשרכשו את הדירה. אבל היא לא התכוונה לוותר על בעלה. כשאלי חזר הביתה היא עשתה לו סצינה שלמה ובכתה, והוא חיבק אותה ואמר לה שהוא מצטער ואלונה התלבשה עליו וזה משהו ממש חדש, גג שבועיים שלושה, ושאין לו מושג למה האשה של החבר אמרה לה לשמור עליו, והיא סתם קנאית והזויה. והוא בחיים לא ידבר יותר עם אלונה, ובחיים לא יבגוד בה יותר, כי היא ורק היא, אהבת חייו האחת והיחידה.

שרית בחרה להאמין לעמי אבל לא התכוונה לסמוך רק על המילים שלו. היא סימסה לאלונה קללות ואיחולי חיים ארוכים ואלונה חסמה אותה בטלפון ובמיילים ובפייסבוק ובאינסטגרם. ואז שרית פתחה פרופיל חדש פיקטיבי בפייסבוק ושמה תמונה של לביאה ושלחה לאלונה הודעה בזו הלשון – ״חתיכת זונה רוסיה גנבת בעלים עלובה. אני יודעת בדיוק מי זה בעלך ואם את תהיי בקשר עם בעלי, אני אפרק לך את הבית. אל תשחקי איתי״. היא צירפה להודעה דו״ח של חוקר פרטי על עמי בעלה של אלונה שמפרט את כל החברות ונכסי הנדל״ן בבעלותו, את מספרי חשבון הבנק שלו וגם את הקשר שלו עם נערות ליווי.

אלי התנתק מאלונה עוד באותו יום. היא לא שמעה ממנו ולא ראתה אותו וכשניסתה ליצור עימו קשר הוא טרק לה את הטלפון. אלונה היתה גמורה. היא נכנסה לסטרס נוראי מההודעה של שרית בפייסבוק ומהדוח שצורף אליה, במיוחד כי ידעה הבת של מי היא. היא גם התאבלה על אלי שנעלם מחייה בבת אחת, ולא היתה בטוחה מה שרית יודעת. בצר לה היא שוחחה עם אימה על המצב. כל הפחד וחוסר הבטחון הכלכלי ויצר ההישרדות מפעם הציפו אותה ובפעם הראשונה בחיים, אימה סטרה לה על לחיה. ״את הבת שלי אבל את זונה. עמי נתן לך גב ואת תקעת לו סכין בגב, עכשיו תתפללי שהיא לא תגיד לו כלום והוא יזרוק את שתינו לרחוב״.

אחרי אותה שיחה שתיהן הגיעו אלי ליעוץ, רצו לדעת מה מגיע לאלונה אם עמי יתפוס אותה. אלונה שקלה להגיש בקשה לישוב סכסוך לבית המשפט לענייני משפחה כדי שהוא לא יקדים אותה ברבני. בסוף סיכמנו שהיא תהיה עם יד על הדופק ואם משהו יקרה היא תשלח לי הודעה בווטסאפ ואני מיד אגיש את הבקשה לבית המשפט. היא אמרה לי שהיא בטוחה שגם אלי יגיע אלי ליעוץ כי בכל שבת הם קוראים את הבלוג שלי ומדברים עליו, והם אמרו שבטח פעם אני אכתוב גם עליהם.

3#. ואיך הכל נגמר

בסופו של דבר שרית לא שלחה לעמי כלום ולא יצרה איתו קשר. היא ידעה שאם היא תפרק לאלונה את הבית גם שלה יתפרק, והחיים בנויים על איזונים ובלמים. אז היא שמרה על איזון אבל היה צריך גם בלם שלא ידרדר שוב את הקרון במורד ההר, ולזה אבא שלה דאג.

הוא קרא לאלי למשרדו. אלי הגיע אליו מבוהל והוא הניח יד כבדה ומרגיעה על כתפו ואמר ״תירגע, אני מבין שאפשר לעשות טעויות, גם אני גבר, אבל בוא רק נהיה בטוחים שהטעות הזו לא תחזור על עצמה״. וכשאלי התחיל להסביר לו שאין סיכוי וזו נפילה חד פעמית, הוא אמר לו, ״כן ברור אבל אתה גם תחתום על זה. בהסכם ממון״. השיחה הסתיימה בכך שאלי יקבל למייל הסכם ממון.ויחתום עליו. נקודה.

בפועל, הגיע לאלי למייל הסכם שלום בית ולחילופין גירושין, לפיו למרות המשבר שרית ואלי יעשו מאמץ לשקם את נישואיהם, אך במקרה של גירושין הדירה כולה תעבור לשרית ואלי ישלם מזונות לשני ילדיהם בסך 15,000 שקלים לחודש. כמו שאלונה חזתה, הוא הגיע אלי עם ההסכם כי אבא שלה אמר שהוא חייב לפנות ליעוץ משפטי עם ההסכם, והיה שם סעיף שאומר שכל צד התייעץ עם עו״ד מטעמו. הוא סיפר לי את כל הסיפור ואני המלצתי לו לא לחתום על ההסכם. בשום אופן לא. אבל הוא לא הקשיב והסביר שאין אפשרות לתקן משהו או לא לחתום. הזהרתי אותו שזה בלתי הפיך אבל הוא רק הינהן ואמר ״תקשיבי, אין לי הרבה ברירות״.

חלפו שנתיים.

השבוע שרית ביקשה מאלי לעזוב את הבית ונתנה לו הודעה על הפעלת ההסכם. הוא ארז את חפציו והלך. מסתבר שהיא לא הצליחה לסלוח לו, למרות שניסתה, והכעס עליו תסס בה והרס להם את החיים, עד שהיא חלתה והבינה שעדיף לסיים את זה מלהמשיך להתעלל בשניהם.

בצד של אלונה החיים נמשכו כסדרם, רק שמהלחץ היא הפכה לצל של עצמה. המשרד כמעט לא תיפקד, ובתקופת הקורונה היא סגרה אותו ומאז לא חזרה לעבוד. עמי הרגיש שמשהו כבה בה אך היה חסר אונים, הוא ביקש שהיא תלך לטיפול והיא הלכה לטיפול, ותיפקדה לכאורה, אבל משהו בנשמתה כבה למשך שלוש שנים והתעורר לדקה כשאלי התקשר אליה מיד אחרי ששרית זרקה אותו מהבית.

הם נפגשו לקפה, וסיפרו אחד לשני את כל הסיפור והיא בכתה ושאלה איך יכול היה להתנתק ממנה ככה לשנתיים, והוא אחז בידה והביט בעיניה ואמר שפחד מאבא של שרית, ולרגע היה נראה שאפשר להחזיר הכל. אבל למחרת, ואחרי שדיברה עם אימה, היא התקשרה אליו ואמרה לו שהרומן איתו הרס לה את החיים, והיא לעולם לא תחזור לגבר עלוב כמוהו.

בפרק השמיני של הפודקאסט שלי אני מארחת את סם זיברט, חוקר פרטי לשעה של סיפורים מרתקים, תובנות חכמות וטיפים מעולים. להאזנה לחצו כאן.