1#. בדרך לטיב טעם

לאחר עשר שנות נישואין היא התחילה לחוש בשינויים קטנים. הוא כבר לא נותן לה נשיקה כשהוא יוצא בבוקר, כבר לא שולח הודעה לומר שהוא בדרך הביתה ולשאול אם להביא משהו, ובסופי שבוע הוא קצר רוח ומסוגר עם הלפטופ שלו. הוא הכחיש שיש בעיה כלשהי, אבל היא הרגישה בקצה עמוד השדרה שלה שהוא כבר לא משדר איתה על אותו תדר.

יום שישי אחד כשהם בדרך לקניות בטיב טעם הוא אמר לה פתאום אאוט אוף דה בלו שהוא חושב שהם צריכים להיפרד. היא התחילה לרעוד בכל הגוף ולהתחנן אליו שלא יפרק את המשפחה ולדרוש הסברים וסיבות להחלטתו המפתיעה, אך הוא נאטם ורק אמר שלא טוב לו. הם חזרו הביתה והיא נכנסה למיטה ולא יצאה ממנה עד יום שני, וכשהילדים שאלו מה קרה היא שלחה אותם אליו והמשיכה לבכות לכרית. הוא ישן בסלון ומדי פעם נכנס לחדר השינה והביא לה מים ואדוויל ושאל אם היא רוצה לאכול אך הקפיד לא להביע שום חיבה גופנית, אף לא נגיעה אחת רכה של אמפתיה.

ביום שני הוא נכנס לחדר השינה ואמר שהוא חשב על זה והוא מציע שילכו יחד ליעוץ זוגי שיעזור להם לקבל החלטות. כשהיא שמעה את המילים ״יעוץ זוגי״ ירדה לה אבן ענקית מהלב והיא היתה בטוחה שהיועצת תפתור להם את המשבר הזוגי הזה שנחת על ראשה.

2#. היועצת הזוגית

היועצת, אשה בעלת שם ונסיון רב שנים בתחום היעוץ הזוגי, קיבלה אותם עוד באותו ערב, במקרה התפנה לה תור. די מהר היא הבינה שהוא רוצה להתגרש והסבירה לה שאי אפשר להחזיק אותו בכוח ושהטיפול יתמקד בלעזור לה לשחרר. הוא יצא מהטיפול מאושר והיא זחלה למיטה ושוב לא יצאה ממנה יומיים.

אחרי יומיים אחותה הגיעה אליהם הביתה אחרי שהילדים אמרו לה שקרה משהו והם לא יודעים מה. אחותה, עורכת דין מפולפלת, שמעה את הסיפור והודיעה לה נחרצות שהיא משוכנעת שיש לו מישהי, שכדאי שהיא תתאפס על עצמה ותצא כבר מהמיטה ותפסיק עם הרחמים העצמיים, ופתחה את המים במקלחת והודיעה לה שהיא נראית ומריחה כמו בואש ואם היא לא נכנסת להתקלח בעצמה היא מגלגלת אותה מהמיטה בכוח. כל אחד צריך לפעמים מישהו שיאפס אותו, והיא אכן התאפסה. בעודה במקלחת אחותה סימסה לי וביקשה שם של חוקר פרטי ואף קבעה פגישת יעוץ.

בינתיים הוא קבע עוד פגישה עם היועצת ולמרות שהיא לא רצתה ללכת אחותה הורתה לה להעמיד פנים ולשתף פעולה, כדי שהוא לא יחשוד. הפגישה השניה היתה אף קשה יותר מהראשונה. היועצת הזוגית הבהירה לה שכנראה יש לו סיבה טובה להתגרש, הסבירה שאין טעם להכנס לסיבה כי הוא קיבל החלטה סופית ואמרה לה שככל שתשחרר מהר יותר ככה זה פחות יכאב.

בשלב כלשהו היא אמרה לה שהיא מרגישה שזה לא טיפול זוגי אלא יעוץ גירושין שנסגר מראש. התגובה לכך היתה קשה וכועסת אבל היא חשה בקצה עמוד השדרה שלה שהם נלחצו מההערה שלה. היועצת ניסתה להרגיע אותה ולאזן איכשהו את המצב אך היא כבר ננעלה ובסופה של הפגישה הבהירה שהיא לא רואה טעם לתאם עוד פגישה. ״אני אתן לכם שם של מגשרת טובה שתעשה לכם הסכם צ׳יק צ׳ק״ אמרה היועצת ושרבטה מספר טלפון על דף נייר. בדרך חזרה הוא התקשר לתאם פגישה עם המגשרת שקבעה איתם להמשך השבוע.

3#. החוקרת הפרטית

למחרת התיישבה לו על הזנב חוקרת פרטית. במקום לעבודה הוא נסע לבית קפה ברמת השרון והתיישב בשולחן פינתי. השעה היתה די מוקדמת ובית הקפה היה ריק יחסית. הוא סקר מכף רגל עד ראש את החוקרת החיננית שהתיישבה לא רחוק ממנו, פתחה לפטופ ונראתה כמו מישהי שמרוכזת מאד בעבודה. עד מהרה הצטרפו אליו שתי נשים, ופתחו בשיחה ערה. ״אני מקווה שהצלחתי לשכנע את הכלבה שתשחרר אותך״ אמרה לו אחת מהן, והשניה אמרה בואו נדבר על ההסכם. הם המשיכו ושוחחו בפרטי פרטים על הסכם הגירושין אליו הוא חותר, על האופציות שקיבל לאחרונה ולא סיפר לה, על המזונות שיסכים לשלם, ועל איך גורמים לה למכור לו את הבית במחיר נמוך. אחת מהנשים הרגיעה אותו ואמרה שחבר טוב שלה הוא שמאי והיא תדאג לחוות דעת מתאימה.

כל השיחה הזו הוקלטה וצולמה על ידי החוקרת הפרטית ששלחה לה ולאחותה תמונות בזמן אמת. היא בדיוק היתה בקבלת קהל בבנק בו היא עובדת ולא פתחה את הטלפון ואחותה לא זיהתה מי הנשים שהוא יושב עימן. אלא שבכך לא תמה הסאגה. כעבור שעתיים הם ביקשו חשבון ויצאו מבית הקפה. הוא ליווה את שתי הנשים לרכב, מאחת מהן נפרד בנשיקה שאינה מותירה מקום לספק ביחס לקרבה ביניהם ומהאחרת בחיבוק ידידותי, והכל הכל צולם על ידי החוקרת החיננית ונשלח אליה ואל אחותה לווטסאפ.

כעבור שעה קלה, כשהיא פתחה את הטלפון נמלטה זעקה מפיה, ובמשך דקות ארוכות לא הצליחה לדבר. היא זיהתה מיד את שתי הנשים – אחת מהן היתה היועצת הזוגית והשניה המגשרת. הם אמנם עוד לא היו אצלה בפגישת גישור, אבל היא ראתה את תמונותיה באתר האינטרנט שלה וידעה לזהותה על נקלה.

כמו שאתם בטח מתארים לעצמכם, גישור לא היה כאן. הוגשה בקשה לישוב סכסוך ונשלחו מכתבי התראה הן ליועצת הזוגית והן למגשרת. שתיהן לא הולכות לצאת מהעניין הזה בשלום.

4#. אפילוג

רגע לפני סיום אתם בוודאי סקרנים לדעת עם מי מהן הוא התנשק. ובכן, זו היתה היועצת הזוגית. חקירה נוספת העלתה שהם מנהלים רומן כבר כמעט שנה, ושהמגשרת היא חברתה הטובה ביותר של היועצת. אין לתאר.

ולבעל המקסים כתבה אחותה המפולפלת ווטסאפ, שמוטב להביאו כלשונו –

לו רק היית מודיע לאשתך שאתה רוצה להתגרש בדרך לטיב טעם, ולא מנהל רומן – דיינו
לו רק היית רק היית מנהל רומן ולא משלה אותה עם יעוץ זוגי – דיינו
לו רק השלת אותה אותה עם יעוץ זוגי והיועצת לא היתה המאהבת שלך – דיינו
לו רק היועצת היתה המאהבת שלך אבל המגשרת היתה אובייקטיבית – דיינו
לו רק המגשרת היתה חברה של המאהבת ולא היית מבריח רכוש ומנסה לקנות חוות דעת שמאי – דיינו
אלא שאתה גם הודעת על גירושין בדרך לטיב טעם, גם ניהלת רומן עם היועצת הזוגית, גם הבאת את אשתך אליה במסווה של טיפול זוגי שתפעיל עליה לחץ להתגרש, גם ״שלחה״ אתכם למגשרת שעשית עימה יד אחת, וגם ניסית להבריח רכוש ולתחמן….אני לא יודעת איך אתה ישן בלילה, אבל אני במקומך הייתי מגיעה להסכם, אלא שהפעם אני או הקארמה נכתיב את התנאים.

וחוץ מזה השבוע השקתי את הפודקאסט החדש שלי, כנסו להאזין