1. פחיות קוקה קולה לנשמה

כבר שנים שגיא אוסף פחיות של קוקה קולה, יש לו פריטים מכל העולם כמה מהם יקרים במיוחד. כשרונית הכירה אותו היא נדהמה מהכמות, המגוון והעיסוק שלו בפחיות אותן סידר בסדר מופתי בספריית עץ ענקית אותה כינתה רונית ״המוזיאון שלך״, ובעיקר נדהמה מהאהבה שלו לכל פחית ופחית.

מסתבר שהוא לא היחיד ואנשים בכל העולם סוחרים בפחיות קולה מיוחדות, ובאתרים מיוחדים מתנהל מסחר ער בפחיות נדירות. גיא נהג לחפש ולרכוש לו פחיות אותן טיפח משל היו ילדיו.

כשהם עברו לגור יחד היה ברור שהפחיות עוברות יחד עימו ומקבלות מקום של כבוד גם בביתם המשותף.

למרות שהיתה לו נפש של אמן כשהם נישאו רונית שיכנעה אותו שילך ללמוד הנדסת חשמל ויעבוד כמהנדס, שהרי אי אפשר להתפרנס מאומנות, ואם הם מקימים משפחה הוא צריך להביא כסף הביתה, ו״כמה שיותר – יותר טוב״. גיא סיים ללמוד והתחיל לעבוד בחברת היי טק, ובינתיים נולד בנם הבכור. מרגע היוולדו היא היתה משוכנעת שמעכשיו היא יכולה לשלוט על חייו ולנהל אותו בכל המובנים. בילוי עם חברים הוגדר כפגיעה בזמן איכות עם הילד (גם אם הוא ישן), כל רכישת פחית קוקה קולה לאוסף עוררה התקף זעם אצל רונית – ״אתה קונה לעצמך צעצועים על חשבון צעצועים לילד, אתה זבל של אבא״, כשהוא שב מהעבודה הוא נדרש לבצע עבודות ניקיון בבית ואת בני משפחתו היא שנאה והרבתה לקלל. בכללי היא הוציאה לו את הנשמה והוא חש כמו כלב שהיא חיברה קולר לצווארו ומושכת ברצועה.

באחת השיחות הקשות שיתף גיא את רונית שכך הוא מרגיש, והיא אמרה שזה נכון ושמהרגע שנולד הילד הוא מבחינתה העבד שלה ושל הילד. כשגיא התמרד היא חינכה אותו בטיפולי שתיקה ארוכים ונהגה להעלם עם הילד להוריה. כשהוא ביקש לקחת את הילד להוריו היא סירבה בתוקף והם פגשו את הילד לשעה פעם בשבועיים תחת עינה הפקוחה והשגחתה, וגם זאת בעל כורחה – ״תגיד תודה שהאמא המגעילה שלך נמצאת עם הנסיך הזה שלא קשור אליה בכלום״.

2. נרקסיזם בפעולה

מטבע הדברים הלכו יחסיהם של רונית וגיא והתדרדרו והם רבו בלי סוף. בשלב כלשהו גיא שם לב שנעלמו לו פחיות מהאוסף. רונית הכחישה וטענה שלא נגעה בהן אבל כשהארוע חזר על עצמו והיא חזרה על הכחשותיה הוא החליט לבדוק את הענין והתקין מצלמה זעירה מול מוזיאון הפחיות שלו. למחרת המריבה הבאה שלהם הוא יצא לעבודה והיא לקחה חמש פחיות ופשוט השליכה לפח. היא בחרה פחיות שעמדו בצד, וניסתה להסוות את חסרונן, מסדרת מחדש את הפחיות האחרות כדי שלא ישים לב. רונית ידעה היטב כמה הפחיות הללו יקרות לליבו ובכל זאת בחרה להשליכן לפח לא כאקט של מחאה או ענישה, שגם הוא פסול מעיקרו, אלא כאקט של רוע צרוף – להזיק לו בחשאי בלי שהוא יודע שהאשה עימה הוא ישן פוגעת בסתר בדבר כל כך יקר לליבו.

כשהוא שאל אותה אם יש לה מושג לאן נעלמו כמה פחיות, היא משכה בכתפיה ואמרה ״הפחיות שלך לא מעניינות אותי״.

בשלב זה גיא הבין שנישואיו צריכים להסתיים אבל חשש שהילד יפגע מכך, ורונית לא תתן לו לראותו, ולכן המשיך לסבול בשקט. ואז התחיל גיא לסבול מיובש וצריבות בעיניו שממילא היו רגישות. היו לו עיניים ירוקות מיוחדות וחלום חייה של רונית היה ללדת ילד עם עיניים כאלו, אבל הילד שלהם נולד עם עיניים חומות בדיוק כמו שלה. כשהם רבו היא נהגה לסנוט בו על כך שלא הוריש את עיניו לילד ״מה אתה שווה, איזה גבר אתה, מה יצא לי מהעיניים שלך אם לא העברת לילד?!״.

הוא פנה לרופא כדי לבדוק מדוע עיניו צורבות ונאמר לו שמדובר באלרגיה כלשהי ושישים טיפות. בשלב כלשהו וכשסיפר לאימו שהיא זורקת פחיות מהאוסף לפח מאחורי גבו, המליצה לו אימו לבדוק אם היא לא אחראית גם לצריבות בעיניו. הוא התקין מצלמה מעל המיטה ומצא שבכל ערב לפני השינה היא מפזרת אבקה כלשהי על הכר שלו. אם עד עכשיו היה לו ספק אם הוא ישן עם האוייב עכשיו הוא היה משוכנע. הוא שלח לה את הסרטון מהמצלמה שהתקין עם מילה אחת – למה ?

התגובה שלה היתה לא צפויה – היא הגישה נגדו תלונה במשטרה על פגיעה בפרטיות באמצעות התקנת מצלמה בחדר השינה. כשהוא סיפר בחקירתו למה התקין את המצלמה ומה הוא גילה הקצינה החוקרת הפסיקה את החקירה וביקשה ממנו להגיש תלונה נגדה. הוא סירב ואמר שזה לא הסגנון שלו, ובתום החקירה הוא הורחק לשבוע מהבית, ״כדי להוריד את המתח״ אמרה לו הקצינה, והוא הנהן בהסכמה.

3. הגירושין

למחרת בבוקר רונית קיבלה את יריית הפתיחה של הליך הגירושין שלה – בקשה לישוב סכסוך.

גיא ידע שלא יהיה לו קל להתגרש ממנה, הוא לא שיער ששערי הגיהינום יפתחו. רונית סירבה לנהל משא ומתן כלשהו וכבר בשלב הליך ישוב הסכסוך ועוד לפני שהוגשו תביעות, היא הגישה שורת בקשות לבית משפט – משמורת זמנית והסדרי ראיה בפיקוח, מזונות זמניים, צווי עיקול, ובקשה לצו הגנה שמרחיק אותו מהבית לחצי שנה. אלא שגיא לא התכוון לחזור לחיות עימה אפילו עוד שעה, והיא לא לקחה בחשבון שיקבע דיון תוך שבעה ימים. רונית הגיעה לוחמנית לדיון טוענת שגיא אלים ומסוכן, אבל השופטת כבר קראה את התצהיר שלו והבינה את התמונה.

״הצעתי היא שלא תחזור הביתה לשלושה חודשים ונקבע הסדרי שהיה שיוויונים עם הילד״ אמרה השופטת מיד כשנכנסה לאולם. עורכת הדין של רונית קפצה וטענה שהוא מסוכן ולא יכול להיות עם הילד. ״לא כך התרשמתי״ אמרה השופטת, ״מדובר באב נורמטיבי ואני לא רואה סיבה למנוע מהקטין קשר עם אביו״, אלא שהנרקסיסטית, כצפוי, התנגדה.

״נקיים דיון״ קבעה השופטת, ״אני מקציבה 10 דקות חקירה לכל צד״. לא הייתי צריכה יותר מעשר דקות כדי לחשוף את דמותה.

וכך נראה הפרוטוקול

המבקשת נחקרת בחקירה נגדית על ידי באת כוח המשיב :

ש. תאשרי בבקשה שעד התלונה הנוכחית מעולם לא הגשת תלונה במשטרה נגד גיא.

ת. מאשרת, זה כי פחדתי ממנו.

ש. תאשרי בבקשה שגיא אוסף פחיות נדירות של קוקה קולה מגיל 15?

ת. מאשרת. הוא אוהב את הפחיות שלו יותר מאשר את הבן שלו.

ש. זו הסיבה שהחלטת לאחר מריבה לזרוק בהחבא חמש פחיות מהאוסף בשווי כולל של כ – 200$.

ת. לא זרקתי את שקרנית.

ש. אני מבקשת להציג לגבירתי סרטון המעיד על דפוס הפעולה. בואי תצפי בסרטון ותאשרי לי שגיא לא היה בבית כשלקחת פחיות מהאוסף והכנסת לשקית זבל, ועד היום לא ידעת שהוא יודע שזרקת את הפחיות האהובות שלו.

ת. נכון, כעסתי עליו ורציתי לפגוע בו אבל לא אמרתי לו כדי שלא יהיה אלים.

ש. אני אומרת לך שגיא ידע מההתחלה שאת זורקת לו פחיות ולמרות זאת לא אמר לך מילה. איך מסתדרת הטענה שלך שהוא אלים ומסוכן עם העובדה שהוא יודע שאת זורקת פחיות מהאוסף האהוב עליו ולא אומר מילה ?

ת. אני לא ידעתי שהוא יודע.

ש. בואי נמשיך עם סרטונים – אני מציגה בפנייך סרטון מחדר השינה שלכם, רואים אותך מפזרת אבקה על המצעים של גיא. תאשרי לי שאחרי שהוא שלח לך את הסרטון הגשת תלונה במשטרה?

ת. מאשרת, זו פגיעה בפרטיות לשים מצלמה בחדר השינה. ש. והפעם לא חששת להגיש תלונה במשטרה…אבל בואי נתייחס בבקשה לגופו של סרטון. תאשרי לי שפיזרת על המצעים אבקה שגרמה לגיא לצריבות בעיניים?

ת. מה פתאום, אם אני ישנה באותה מיטה אני יכולה גם להיפגע מהאבקה, פיזרתי טלק שיהיה ריח טוב.

ש. עכשיו בואי נראה את סרטון ההמשך – רואים אותך מנערת את הכרית שלך וגם מחליפה ציפה מיד אחרי שפיזרת את האבקה, את יכולה להסביר לבית המשפט מה עשית ?

בשלב הזה השופטת עצרה את החקירה ופנתה לעורכת הדין של רונית. ״עברו 10 דקות ואני הבנתי את התמונה. אני ממליצה לגבירתי לקבל את הצעת בית המשפט כפי שהונחה בתחילת הדיון, אחרת גבירתי עלולה למצוא עצמה ללא צו הגנה ועם חיוב הוצאות גבוה.״

״מותר לו לקחת את הילד לאמא שלו?״ שאלה רונית בקול מובס, ״בדיוק כמו שמותר לך לקחת את הילד לאמא שלך״ קיבלה מהשופטת את התשובה שידעה מראש.

הדיון הסתיים עם הסכמה שהוא לא יחזור לגיהינום הפרטי שלו וישהה עם בנו בדיוק מחצית מהזמן.

נרקסיזם – 7 קווים לדמותו

1. דו פרצופיות – פער בין הדמות המוצגת כלפי חוץ לדמות בבית, נטיה לרכל על בני משפחה וחברים מאחורי גבם.

2. נוטים להאשים אחרים בכל מה שקורה בכלל ובפרט נוטים ליצור פרובוקציות, לעורר מריבות ואז להאשים אחרים.

3. מתנשאים, שחצנים מתנהגים בעליונות כלפי אחרים.

4. נוטים לשקר, לעוות את המציאות ולעשות גזלייטינג.

5. מרוחקים רגשית ובלתי מושגים אלא אם הם צריכים משהו.

6. נעדרי אמפתיה לאחרים, במיוחד אלו שהם מנצלים.

7. שתלטנים ונוטים לנהל לאחרים את החיים.

מכירים כאלו?