1. בין נטל הילדים לנטל המזונות

היא התגרשה ממנו לפני עשור כי הוא היה פאסיב אגרסיב והמשפחה היתה בתחתית סדר העדיפויות שלו. הם הגיעו להסכם סטנדרטי – מכרו את הדירה וחילקו את התמורה, קבעו הסדרי שהיה סטנדרטיים וסכום מזונות די נמוך.

בעוד שהיא הזדרזה לרכוש עם מחצית הדירה שקיבלה דירה ״על הנייר״ ועברה לגור אצל הוריה בנתניה לשנתיים, מסיעה את הילדים הלוך חזור לתל אביב כדי לשמור להם על מסגרות החינוך. הוא החליט למנף את הכסף והשקיע בכמה נכסי נדל״ן והחליף מכוניות ספורט. נשות תל אביב התעלפו מהחתיך שמגיע במכונית ספורט עם גג פתוח וזורק משפטים על השקעות בנדל״ן.

מהרגע שהם התגרשו הוא עשה את המוות עם הילדים ולא הסכים להיות עימם שעה יותר ממה שנכתב בהסכם, או לקחת חלק בהסעתם לחוגים או להשתתף במטלות הוריות אחרות. בתקופה שהיא גרה בנתניה אצל הוריה הוא סירב לאפשר לילדים לשהות בביתו לאחר בית הספר כשהצהרון הסתיים למרות שהיא התחייבה לדאוג לארוחות צהריים. כפאסיב אגרסיב, הסירוב שלו בא לידי ביטוי בדרך כלל בהתעלמות מהודעותיה, משיחות הטלפון אליו או ממיילים ששלחה לו.

ואז הגיע הבע״מ. למי שלא מעודכן – בע״מ 919/15 הוא פסק הדין ששינה את דיני המזונות בארץ, קבע שהמזונות לא יוטלו רק על האב אלא יתחלקו בין ההורים בהתאם ליחס ההכנסות וליחס זמני השהות. אותו פסק דין הביא גל של תביעות למשמורת משותפת ולצידן גל של תביעות להפחתת או ביטול מזונות.

ובכן גם ידידנו הפאסיב אגרסיב החליט לעלות על הגל והגיש לא פחות מ – 4 תביעות. שתיים מהן נמחקו בדיון הראשון ושתיים נותרו על הפרק – האחת תביעה למשמורת משותפת והשניה תביעה לביטול מזונות. בתביעת המשמורת הוא טען שנמצא עם הילדים 46% מהזמן ושמוכן ליטול על עצמו את ״נטל״ המשמורת המשותפת מהזמן ושמוכן ליטול על עצמו את ״נטל״ המשמורת המשותפת, כדי להפחית את נטל המזונות.

פקידת הסעד שמונתה לצורך הגשת תסקיר התרשמה שהמוטיבציה שלו היא כלכלית אבל הילדים אוהבים אותו, ולכן אין סיבה שלא לקבוע הסדרי שהיה שיוויוניים לחלוטין. התסקיר הזה הוכיח שוב, את מה שאני מסבירה ללקוחותי – משמורת משותפת היא ברירת המחדל ולא משנות הנסיבות. בית המשפט קבע שאין סיבה שלא לאמץ את המלצות התסקיר גם אם המוטיבציה של האב כלכלית. [ולכל המתקוממים – אני בעד משמורת משותפת ושיוויון אבל לא ממניעים כלכליים. כשהילדים הם ״נטל״ והם צריכים לישון בכל לילה במיטה אחרת בגלל מוטיבציה כלכלית של אחד ההורים, הם אלו שבסופו של דבר נפגעים].

הבעיה עם ההסדרים השיוויוניים שנקבעו היתה שהוא לא היה ערוך לכל ״הטוב״ הזה שנפל עליו, או במילים אחרות עם ״נטל״ הילדים. אז הוא העביר את אביו הקשיש לגור בבנין שלו ולשמש גיבוי לשהיה עם הילדים, שהרי עבודתו לא באמת מאפשרת לו להתמודד עם ה״נטל״ הזה שנפל על כתפיו. במקביל הוא המשיך ״להפיל״ עליה את כל האחריות לתפעול השוטף של הילדים, בשיטת הפאסיב אגרסיב שלו, ותוך שהוא שוכח שקארמה איז א ביץ וצריך להיזהר ממנה.

כעת נותר להתמודד עם המטרה הסופית שלו – ביטול המזונות. התביעה התנהלה מתחילתה עד סופה, דיון קדם משפט, תצהירים, חקירות, סיכומים בעל פה ופסק דין שניתן השבוע. אין כאן שינוי נסיבות קיבל השופט את עמדתנו. הרי קודם טענת שאתה שוהה עם הילדים 46% מהזמן, תוספת של 4% היא צפויה ואינה מהווה עילה לביטול המזונות. ממילא השתכנעתי שהאם היא ההורה המרכז ושסכום המזונות שהוסכם הוא מינימלי, המשיך השופט והכתיב עשרה עמודי פסק דין, בסופם דחה את התביעה וחייב אותו ב-20,000 שקלים הוצאות משפט.

2. סודות ושקרים

אחרי 13 שנות נישואין הסקס ביניהם הלך ופחת עד שנפסק לחלוטין. הוא רמז לה שהיא שמנה ומוזנחת והיא נעלבה ואחזה בעלבונה וגם כשהוא ניסה פעם במאה שנה היא הזכירה לו שהיא שמנה ומוזנחת וסובבה את הגב. הנישואין שלהם הפכו למפעל לגידול ילדים, ובתור מנהלי המפעל הם היו מצטיינים והסתדרו מצוין.

אט אט ובמחשכים כל אחד מהם פיתח עולם סודי משלו.

לה היה מאהב שאהב אותה כמו שהיא, שמנמנה וחמימה, ולמרות שהוא נשוי לדוגמנית עבר, רזונה והקור שנדף ממנה כלפיו גרמו לו לחפש חום ורוך בחוץ. וכך במשך כמה שנים הם קראו לעצמם תקע ושקע ונפגשו פעמיים בשבוע לשעתיים במלון בתל אביב. בעלה שראה בה אשה שמנה ומוזנחת לא העלה על דעתו שמישהו אחר מתענג עימה ושהיא בוגדת בו ומעולם לא שאל או חיטט.

הוא לעומתה נהג לשחק פוקר עם חברים פעמיים בשבוע והיה צלם חובב. מאחורי שני התחביבים האלו הסתתרו שני סודות אפלים.

את ערבי הפוקר הוא נהג לסיים אצל נערת ליווי יוקרתית בדירת סטודיו מעוצבת לא רחוק מהמלון בו היא נהגה לפגוש את המאהב בשעות היום.

עם המצלמה הוא צילם בסתר נשים ברגעים אינטימיים. מסתבר שהוא נהג לקחת חדר בבית מלון, ולשבת כמה שעות עם המצלמה המקצועית שלו ולצפות בנשים בחדרים ממול, מצפה לתפוס בעדשתו מישהי שבדיוק יצאה מהמקלחת ומתלבשת, או כזו שמתפשטת כדי להכנס למקלחת ואם היא גם הולכת לשירותים ולא סוגרת את הדלת…זה בכלל מצוין. את הצילומים האלו הוא שמר בתיקיה מיוחדת במחשב שלו וצפה בהם תוך שהוא מענג את עצמו. היו לו מאות צילומים של נשים בכל הגילאים ובכל הגדלים. כשצפיתי בחלק מהתמונות והסרטונים אחזה בי מועקה קשה. לא חושבת שאוכל להיות שוב במלון בלי לבדוק טוב טוב שכל החלונות סגורים, המחשבה שאיזה סוטה מצלם אותי מרחוק מעוררת חלחלה.

כדי לממן את הפעילות העניפה הזו הוא נזקק לכסף והיא היתה מנהלת מפעל יעילה וידעה בדיוק מה קורה בעו״ש שלהם. הוא פתח לפיכך חשבון נפרד ובכל פעם שקיבל בונוס במקום העבודה ביקש לפצל אותו לתלוש נפרד ולהפקיד בחשבון הנפרד שלו.

ואיך אני יודעת את כל זה ? ובכן יום אחד הוא שכח את הלפ טופ שלו בבית. הוא התקשר לחוץ מאד ואמר לה שתבדוק שהלפטופ אכן נשאר בבית והוא לא איבד אותו איפשהו, ומשהו בלחץ בקולו גרם לה לפתוח את הלפטופ. היא היתה מספיק חדה כדי לנחש את הסיסמא וכשפתחה אותו ראתה את התיקיה עם הצילומים פתוחה על המסך. היא הבינה שנפתחה כאן תיבת פנדורה אבל הוא היה אמור להגיע תוך כמה דקות והיא סגרה את הלפטופ והתקשרה לאחיה.

היה לה אח עשיר מאד שעשה אקזיט והיא ידעה שתמיד תוכל להעזר בו. כשהיא סיפרה לו מה ראתה במחשב הוא לקח אותה לחוקר פרטי שעובד עימו צמוד בעסקיו ואמר לו שיש לו תקציב פתוח. במהלך שלושה שבועות החוקר גילה הכל. הוא הביא לה דפי חשבון מהחשבון הסודי שלו, צילם אותו מצלם נשים בבית מלון, ומגיע לנערת הליווי אחרי כל ערב פוקר ואפילו התקין מצלמה בחדר העבודה שלו בו נהג להסתגר בערבים כשהיא צפתה בסדרות שלה בנטפליקס.

היא הגיעה להתייעץ איתי ונעלמה לשבועיים, ואז התקשרה וסיפרה שהחליטה בסופו של דבר לא לעשות כלום, כי ממילא התא המשפחתי שלהם לא היה אלא מפעל מנוהל, והיא פחדה מהמילה גירושין כמו ממחלה.

השבוע היא הגיעה אלי שוב, אוחזת בידה בקשה לישוב סכסוך שהוא הגיש בבית הדין הרבני. מסתבר שהיא שכחה את הטלפון בשירותים והוא ראה תכתובת ווטסאפ שלה עם המאהב. הוא הוכה בתדהמה כי לא העלה על דעתו שמישהו אחר חושק בה, יצא מהשירותים מנופף בטלפון, צועק ומקלל – ״זה הסוף שלך חתיכת זונה, אני אשאיר אותך בלי כלום״. היא בכתה והתחננה ולא אמרה מילה על מה שהיא יודעת. היא נכנסה למיטה וכיסתה את הראש וקיוותה שכשהיא תקום בבוקר היא תגלה שזה רק חלום רע, אבל כשהיא מצאה כוח לקום למחרת היא גילתה שהוא כבר רץ לבית הדין הרבני.

כששאלתי אותה למה היא נאחזת בו למרות שהיא יודעת שהוא סוטה והולך לזונות ומחביא כסף בצד, היא בכתה שוב ואמרה היא לא רוצה להרוס לילדים את החיים, שהיא חוששת להישאר לבד, שאף אחד לא ירצה אותה כי היא שמנה, והיה לה טוב ככה שכל אחד עם הסודות שלו.

המשך יבוא.

3. למה קארמה איז א ביץ ?

קארמה היא לא גורל, קארמה היא תוצאה. לכן כשאני מאחלת קארמה טובה אני תמיד מתכוונת לתוצאות טובות בכל התחומים. ואם קארמה היא תוצאה ברור שאנחנו יכולים להשפיע על הקארמה שלנו.

הפאסיב אגרסיב מהסיפור הראשון הכניס אותם לסחרור משפטי וטלטל להם את החיים רק ממניעים כלכליים, בלי שהוא רואה באמת את הילדים לנגד עיניו, לכן הוא גילה שקארמה איז א ביץ.

האשה מהסיפור השני חשבה שהיא תוכל לבגוד לנצח וגילתה שקארמה איז א ביץ, בעלה כנראה יגלה בקרוב את אותו דבר, כשהיא תאפשר לי להניח את דו״ח החוקר על שולחן המשא ומתן ולהפוך לו את הרעיון שהיא תישאר בלי כלום…

המילים שלנו, הכוונות שלנו, המחשבות שלנו והדרך בה אנחנו פועלים משפיעים ישירות על הקארמה שלנו.

ב 27.12.20 אני מרצה בזום על שלוש מפלצות הזוגיות שאם תגדלו אותן אצלכם במיטה תגלו שקארמה איז א ביץ, נותנת שלוש המלצות לשמירה על הזוגיות והכי חשוב – שלוש דרכים להביא קארמה טובה לחיים שלכם לקראת 2021.

להרשמה לחצו כאן