1. אקסטרה מייל

״הוא כנראה גאון אם הוא הצליח להביא אותי לעשות את זה״ היא מחתה את הדמעות שניגרו מעיניה ללא שליטה. הם נישאו לפני 13 שנים אבל כעבור 7 שנות נישואין סר חינה בעיניו, ומיד לאחר שהרתה את בנם השלישי הוא סירב לגעת בה.

תחילה היא תלתה את האשם בהריון. ״הרבה גברים נרתעים מאשה הרה״ אמרה לה אימה, ומילותיה הרגיעו אותה וגרמו לה לחשוב שהכל, בסך הכל, בסדר. אלא שרתיעתו ממנה המשיכה גם לאחר הלידה, והיא יחסה אותה למשקלה העודף ופצחה במאמצי-על להסיר את הקילוגרמים שנצברו על גופה תוצאת שלושת הריונותיה. וכשהיא מקבלת עליה משימה, היא עושה אותה תמיד עד הסוף והולכת גם את האקסטרה-מייל, לעבר השלמות.

וכך אט אט היא הלכה ורזתהֿ, הלכה והתחטבה, ולא הפסיקה עד שהיתה רזה וחטובה כמו שהיתה בגיל 18, עוד לפני שהכירו. והנה היא בת 40 עם גוף של בת 18 ובעל שעדיין נמנע מלגעת בה. משהבינה שתשוקתו אליה אזלה כמו השומן שאזל מגופה, ביקשה שילכו לטיפול והוא הסכים. בטיפול הוא הודה שכבר שנים אינו נמשך אליה ואינו יכול לזייף משיכה, אבל חוץ מזה, מבחינתו, הכל בסדר, והוא אפילו מאוד מחבב אותה.

עיוורת מעלבון היא סירבה לשוב לטיפול ובכתה חודש שלם. למרות שהוא היה די אדיש לבכיה, הוא טפח בידידות על כתפה וניגב לה את הדמעות. בסופו של חודש רווי דמעות הוא אמר לה שחשב על זה ויש לו רעיון. אם היא רוצה שהוא יחשוק בה שוב, תיאר באוזניה את הפתרון שהגה – שתביא לו תמונות שלה עם גבר אחר. ״אחת הפנטזיות שלו״, הוסיף כממתיק סוד, היא ״לראות אותה עם גבר אחר״.

ושוב, עיוורת מאהבתה וכמיהתה להחזיר את חייה לנורמליות ואת בעלה לחשוק בה, היא נכנסה לאתר אינטרנט של בוגדים ובוגדות ותוך רבע שעה מצאה כמה וכמה גברים שהיו שמחים לממש לבעלה את הפנטזיה. לא חלף שבוע והוא קיבל לא רק תמונות שלה עם גבר אחר, אלא גם סרטונים. ככה היא, שנותנים לה משימה היא מבצעת אותה תמיד על הצד הטוב ביותר, עם האקסטרה מייל שלה.

השבוע היא קיבלה הזמנה לדיון בבית הדין הרבני, למכתב שצורף להזמנה שנשלחה אליה צירף עורך הדין של הבעל טיוטת הסכם גירושין סחטנית ומכתב בו טען שבידיו ראיות שאינן מותירות מקום לספק בדבר בגידתה בו,

״אני רוצה שתילחמי בו״ היא אמרה לי כשהדמעות ניגרות ללא שליטה מעיניה. ״ועד שלא תוכיחי לו שקארמה איז א ביץ״ אל תפסיקי״.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2. שאלה של צניעות

היא עזבה את הבית כי לא יכלה לשאת יותר את התקפי הקנאה שלו. כל פעולה שלה, כל רצון שלה, כמעט כל נשימה שלה, נחשדו על ידו כחלק משאיפתה התמידית לבגוד בו. וכך האשים אותה שהיא מעוניינת לבגוד בו עם אבות של ילדים מהגן, עם המוכר בחנות הבגדים, ואפילו עם הבעל של חברתה הטובה, ולא הועילו לה כל הכחשותיה. לא היה שום קשר בין החשדות שלו לבין המציאות, ועל אף שבתחילת הדרך קנאתו החמיאה לה, עם חלוף הזמן היא הלכה וחנקה אותה.

כשהיא איימה לעזוב, הוא ראה בכך הוכחה לצדקת חשדותיו, ונהג לענות ״ברור, יש מי שמחכה לך בחוץ״. גלי תסכול מטירוף החשדות הציפו אותה בכל פעם מחדש, עד שחשה שהיא טובעת וחייבת להציל את עצמה. ההחלטה עצמה התקבלה כשטירוף הקנאה לא נרגע גם בתקופת הקורונה, ועל אף שהיו בסגר בבית. כשיצאו יחד לעשות קניות בסופר והוא היה משוכנע שהיא מסתכלת במבטי זימה על הגבר שעמד לפניה בתור לקופה ועשה סצינה מהגיהינום. היא הודיעה לו שזה נגמר, ועזבה את הבית בעיצומו של הסגר, במהלך פסח.

בעניין הילדים לא היתה מחלוקת בתחילה והם חלקו את זמנם עימם באופן דומה. כעבור חודש נועה בת ה – 5 סירבה ללבוש שמלות וחצאיות לגן, ואמרה לאימה ש״זה לא צנוע״. מאחר שעסקינן בילדה חילונית, בת להורים תל אביבים חובבי גראס וחסרי זיקה לדת, דבריה הפתיעו מאוד את האם. עוד כמה שאלות והסתבר ש״אבא לא מרשה״ לה ללבוש חצאיות ושמלות. היא התקשרה אליו לשאול מה פשר העניין ולתדהמתה הוא ענה לה שהיא מלבישה את הילדה ב״בגדים סקסיים״. הוא גם הודיע לה שהבקיני שהיא קנתה חושפני וסקסי והילדה שלו לא תלבש אותו. היא ענתה לו שילדה בת חמש לא קשורה בשום דרך לביטוי ״סקסי״, אך ללא הואיל. הוא שב והאשים אותה בהלבשת הילדה בבגדים ״סקסים״.

השאלה האם כשאבא סבור שבתו בת ה-5 לובשת בגדים סקסים, יש מקום לדאגה, הונחה השבוע בפני בית המשפט שהורה לרשויות הרווחה להגיש תסקיר והמלצות. המשך יבוא

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

5 שאלות שכדאי שתשאלו את עצמכם לגבי הזוגיות שלכם (בתקווה שתפתיעו את עצמכם לטובה)-

1. אם לא היו ילדים, האם עדיין הייתם נשארים בזוגיות הזו? הוא סיפר לי שאמא שלו שאלה אותו את השאלה הזו כשראתה כמה רע לו, הוא ענה לה שלא היה נשאר אפילו דקה, והחליט לקבוע עימי פגישה.

2. אם היו שמים לך מליון דולר בחשבון הבנק האם היית מתגרשת ? בשיחה שקיימתי השבוע עם אחד מלקוחותי הוא טען שלדעתו 80% מהנשים בנות ה – 40 היו מתגרשות אם מישהו היה שם להן מליון דולר בחשבון הבנק. מה דעתכם?

3. אם הייתם יכולים לדמיין אתכם בזוגיות מעולה בעוד 5 שנים, האם יהיה זה עם מי שישן לידכם היום ? היא הגיעה אלי שבורה אחרי שמצאה לוח חזון שערך בעלה בהליך אימון אישי בו תיאר עצמו עם אשה רזה וצעירה בחוף הים, ולא זו לא היתה היא.

4. אם הילדים שלכם היו במערכת יחסים זהה לזו שלכם – האם הייתם מעודדים אותם להילחם עליה או מפצירים בהם לעזוב ? בהנחה שאתם רוצים עבור ילדיכם את הטוב ביותר, אם תהיו כנים עם עצמכם, התשובה לשאלה הזו תן לכם כנראה אינדיקציה מדוייקת על מצבכם.

5. אם היו נותנים לכם 10 מפגשים של טיפול זוגי איכותי שיכול בוודאות להציל לכם את הנישואין והייתם נדרשים לשלם 10,000 שקלים לכל טיפול, האם הייתם מוכנים לשלם את המחיר, או שאתם סבורים שאין לזה סיכוי וחבל על הכסף? ״אני מוכנה לשלם כל מחיר כדי להציל את הנישואין האלו״ היא אמרה לי, אבל הוא הלך לשני מפגשי טיפול זוגי והודיע ש״אין טעם ואין כסף להמשיך. כסף לא חסר לנו אז אני מבינה שהוא לא מעוניין״.