1. הנרקסיסט

מאז ומתמיד הוא היה חולה שליטה וכוחני. כוחניות אלימה במהותה, לא פיזית, אבל מהסוג שמשדר שלא כדאי ״להתעסק איתו״. היא רצתה חום ורוך אותם לא היתה לו שום יכולת להעניק. ואז היא הכירה מישהו והתפתח רומן. איכשהו הוא התחבר לה לווטסאפ וגילה את הבגידה.

דרך אגב, כבר אמרתי לכם שהווטסאפ הפך להיות רדאר הבגידות האולטימטיבי ? אם אתם לא רוצים שיתפסו אתכם בוגדים עומדות לפניכם מספר אפשרויות-

1. אל תבגדו. לא טוב לכם? תתגרשו.

2. אל תתקשרו בווטסאפ בכלל. הוא פרוץ.

3. אל תדברו ברכב – מאד קל לשים בו מכשיר הקלטה שלעולם לא תמצאו. כן זו האזנת סתר, וכן יש הרבה עברייני האזנות סתר שחיים ביננו בלי שנדע…

ואז הוא טס לחו״ל ושם אחריה חוקרים ועוד לפני שהוא חזר הגיש בקשה לישוב סכסוך לבית הדין הרבני וכששב נפתחו עליה שערי הגיהינום.

מאז עברו 8 חודשים. הוא מתעלל בה כלכלית ומילולית ולא חוסך גם מהילדים. שלושה ילדים יש להם בגילאי העשרה ושלושתם למדו מאביהם שבגלל אמא נהרסו לו ולהם החיים, נהרסה המשפחה, שלאמא לא אכפת מהם, שיש לה חבר ובכלל שרק הוא דואג להם והיא מזדxxת.

לה הוא הכתיב הסכם הזוי ואיים עליה שאם לא תחתום הוא יגיע איתה עד לבית המשפט העליון. הודיע לה כמה מזונות ישלם מצד אחד ומצד שני הודיע שבהסכם יהיה כתוב סכום נמוך בהרבה ושהיא תקבל את היתרה רק אם תתנהג יפה. עוד הוא הודיע לה שהיא תישאר לבד כי אין לה סיכוי לנהל מערכת יחסים עם שלושה ילדים כמשקולת על גבה, ושלכל היותר ירצו אותה רק לסקס. ובשקט סינן, וזה מה שאת אוהבת, אז הכל טוב…

היא נותרת משותקת אל מול כוחניותו, איומיו, ארס מילותיו והמילים הקשות שאומר באוזני הילדים, מצד אחד אינה חותמת על ההסכם ומצד שני חוששת לפעול מולו משפטית.

ואז הגיע בטעות מכתב לתיבת הדואר שלהם. היא מעולם לא פותחת את המכתבים שמגיעים אליו אך משהו גרם לה לפתוח אותו בכל זאת. היה שם דף חשבון מסיטי בנק בניו יורק. 2.5 מליון דולר. על שמו. היא התקשרה אלי והנחיתי אותה בין היתר להראות לו את דף החשבון ולשאול אותו על מה מדובר. לכאורה ההנחיה המתבקשת היתה לא לומר מילה ולהוציא צו מניעה שיאסור עליו לגעת בכסף, אבל היא כאמור היתה משותקת מפחד ולא הסכימה לנהל נגדו הליך, והוא ידע זאת היטב ולכן הירשה לעצמו.

את פתחת דואר שלי??? שאג. שקל את לא תראי מזה. שקל, הכניס את עצמו לאקסטזה. תגידי תודה שאני נותן לך חצי בית אחרי מה שעשית. בערה בו חמתו להשחית. הוא קרא לבנם בן ה – 16 והושיב אותו לידם. תקשיב טוב, אמר לנער המבוהל. יש כאן 2.5 מליון דולר. אמא שלך לא תראה שקל אחד כי היא זונה. כשתהיה בן 18 הכסף הזה יעבור אליך. הנער פרץ בבכי. תעזוב אותי כבר בכה, אתה הורס לי את החיים, לא אמא. היא עמדה בצד משותקת מאימה, אך כשהבן שלה פרץ בבכי משהו בה נשבר. היא לקחה אותו משם לחצר ושם בכו שניהם בכי כל כך גדול שסדק את חומת הפחד, עד שהיא הרגישה שהנשמה נזלה לה דרך העיניים ולקחה איתה את הפחד שקינן בה ושיתק אותה.

השבוע הוא נדהם לקבל שורה של בקשות לצווי מניעה. לכל בקשה צורף תמליל של הסצינה מהגיהינום שהוא עשה ושהיא הקליטה בלי ידיעתו. כמובן שהצווים התקבלו מיד ובמעמד צד אחד.

הפעם הוא שתק. בלילה הוא ראה ליד מיטתה את הספר. קארמה איז א ביץ, ביץ הוא מלמל.

2. ״הפרנואיד״

היא הגיעה למשרדי וסיפרה שלאחר 10 שנות נישואין משהו השתבש אצלו. במוח או במבנה האישיות או באיזון הכימי בגוף. כתוצאה מכך הוא נכנס לפרנויות קשות. תחילה האשים אותה שהיא בקשר עם שני גברים שעובדים עימו. כשהיא נשבעה לו שראתה אותם רק במסיבת חנוכה במקום העבודה שלו ולא היתה איתם בשום קשר, הוא דרש לעבור על הטלפון הנייד שלה. היא רצתה להרגיע אותו ואיפשרה לו, ואז הוא האשים אותה שהיא מחקה והעלימה ראיות. בשלב הזה היא כעסה ואמרה לו שהוא צריך טיפול. איכשהו הוא נרגע והם הצליחו לחזור לשגרה.

לאחר מכן הוא האשים אותה שהיא עושה לו ״שְׁחוּר״ והאבקה הלבנה שמצא באמבטיה נועדה להטיל עליו כישוף. טוב כאן הוא הגזים. נשפכה לי קופסת טאלק גלגלה עיניה לשמים. את מנסה להיפטר ממני הוא עמד מולה בהבעה רצינית להחריד והיא פרצה בצחוק. אתה ירדת מהפסים, איזה שְׁחוּר בראש שלך. זה טאלק לנעלי ספורט, יאללה תשחרר אותי.

והוא אכן שחרר אותה.

חודש הוא התנהג כמו אדם נורמלי ואחרי חודש היא קיבלה הביתה בקשה לישוב סכסוך שהוגשה לבית הדין הרבני ומכתב מעו״ד שמזמין אותה לנהל משא ומתן. היא שכרה את שירותי אבל היתה מאד מאד לחוצה מבית הדין הרבני. ניסיתי להרגיעה, הסברתי לה שאין לה מה לדאוג והתוצאה בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה תהיה מאוד דומה.

ואז הגענו לפגישת משא ומתן.

בשלב כלשהו כשעורכת הדין שלו קלטה שאני חושבת שהוא פרנואיד ולא לגמרי מאוזן נפשית היא קראה לי לחדר הסמוך ושלפה מעטפה.

דו״ח חוקר שעקב במשך חודשים אחרי הלקוחה שלי גילה שהיא אכן מנהלת קשר מיני עם שני גברים שונים, שניהם עובדים עם בעלה. עוד גילה הדו״ח שעם אחד מהם היא ביקרה לפחות שלוש פעמים אצל ״מכשפה״ ביפו שידועה בעיסוק אינטנסיבי בכישופים.

ה ל ם.

ביקשתי ממנה עותק מהדו״ח והודעתי שאני צריכה לסיים את הפגישה. חזרתי עם הלקוחה למשרד. ראית איזה חולה נפש הוא היא שאלה. לא עניתי. כשהגענו למשרד שלפתי את הדו״ח והראיתי לה. היא החווירה. מילא שהפכת אותו לחולה נפש, אמרתי, איך חשבת שאוכל לייצג אותך נאמנה כשאת משקרת גם לי? היא התחילה לתרץ אבל זה לא עזר לה. שלפתי שיק החזרתי לה את יתרת שכר הטרחה ושלחתי אותה לדרכה.

מוסר השכל

מי שרוצה ייצוג ראוי, שלא ישקר לעולם לעוה״ד שלו. זה בערך כמו לשקר לעצמך, ובדרך כלל זה נגמר לא טוב.

3. אין להם מטרה

הוא הגיע אלי עם בנו בן ה – 30. הבן תפס את אשתו בוגדת בו, ואז סלח לה. לאחר כמה חודשים היא הודיעה שהיא רוצה להיפרד והם הגיעו לייעוץ. הייעוץ עסק בכל ארבעת עמודי התווך של הגירושין – הגט והכתובה, המשמורת והסדרי השהיה, המזונות וחלוקת הרכוש. אבל לא על זה אני רוצה לספר לכם אלא דווקא על האב. איש עסקים נאה בן 58, שהגיע עם בנו לייעוץ וניכר עליו שקשה לו מאוד עם גירושי בנו.

הבעיה עם הדור הזה הוא אמר לי, שאין להם מטרה.

אם יש לך מטרה, אתה מוצא את הדרך, ואם יש מכשול בדרך, אתה עוקף אותו או מסיר אותו, כי יש לך מטרה מול העיניים.

לאיזו מטרה אתה מתכוון ? שאלתי. אני ואשתי, המטרה שלנו היא להחזיק ידיים בגיל 80 בבית אבות, הסביר. ואם זאת המטרה, אז הדרך ברורה וגם אם אני יודע שהיא תעצבן אותי, אני לא אעשה משהו שיפגע במטרה, ואם יש לנו מכשולים בדרך, אנחנו מטפלים בהם, כי יש לנו מטרה.

וואו.