1. לב שבור 💔

אחרי 25 שנות נישואין, יום אחד הוא חזר מהעבודה והודיע לה שהוא עוזב את הבית. היא לא האמינה שזה קורה. לא היה מבחינתה שום סימן מקדים, איתות אזהרה או סיבה לחשוד שזה עלול לקרות.

מבחינתה הם היו זוג אוהב, חברים טובים, הורים מעולים לשלושת ילדיהם, והנישואין שלהם היו עבורה מקום בטוח, בית חם ומשפחה.היא היתה משוכנעת שגם עבורו. אי אפשר לזייף את זה היא אמרה. משהו כנראה נסתר מעיניה, כי כשהוא הודיע שהוא עוזב עלו ממנו אדים של קור זר, אטימות וריחוק בעוצמה שהיא לא חוותה קודם. סיפרה שבאותו רגע חשה שאילו היו שוטרים מקישים בדלת ומודיעים לה שהוא נהרג בתאונת דרכים היא לא היתה מופתעת והלומה כמו שהיתה כשהוא הודיע לה שהוא עוזב.

הוא ארז את המזוודה הקטנה שלו והלך. מהר מאוד נודע לה – והוא לא הכחיש – שיום לפני עזיבתו הוא היה עם חבר בבר, התאהב במלצרית הצעירה, ועוד באותו לילה החליט לעזוב. התאהבות מטורפת שעיוורה אותו ועיוותה את מחשבתו וגרמה לו להשאיר הכל מאחור וללכת.

היא היתה שבורה. מחקר שהיא קראה פעם הוכיח שאדוויל עוזר לכאבי לב, והיא לקחה אדוויל בבוקר וכדור שינה בלילה להקל על נדודי השינה שלה, ותיארה שחשה כאבי פאנטום כאילו כרתו לה איבר מהגוף, ובסוף הבינה שהתחושה הזו שהיא צונחת וצונחת לקראת תהום פעורה, היא סוג של דיכאון והלכה לקבל עזרה.

אחרי חודש היא הרגישה כאילו נפתח מצנח שעוצר את הנפילה, ואפילו היו רגעים שהיא הצליחה לנשום. ולהסתכל קצת מסביב ולהבין שיש חיים גם אחריו. ולחייך.

ואז הוא רצה לחזור. החיים עם המלצרית הצעירה היו פחות ורודים מהשמפניה שהם לגמו לכבוד עזיבתו את הבית והוא התחיל להתגעגע. בשלב הזה היא הגיעה להתייעץ.

ועכשיו לשאלות :

  1. האם זה יכול לקרות לכולם, האם יום אחד הכל יכול להיגמר במחי יד, או שהיא חיה את חייה בהכחשה ולא קראה נכון את המציאות?
  2. האם ללכת אחרי הלב ולחזור אליו או שזה רק עניין של זמן עד שהוא יעזוב שוב?

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

2. כרוניקה של הסתה

יצגתי אותו לפני 10 שנים כשהם התגרשו והשבוע הוא הגיע שוב אוחז בידו מעטפה שמכילה כתב תביעה שהגישה גרושתו בו היא תובעת הגדלת מזונות. נדהמתי.

הוא סיפר שכבר שנים שהיא מאיימת עליו שתבקש להגדיל את המזונות למרות שמאז ההסכם מצבה הכלכלי השתפר לאין ערוך בעוד שהוא הלך ושקע. סיפר שנישא לאשה צעירה ויפה ונולד לו תינוק והילדים מגיעים למשפחה מאושרת ואוהבת.

האם, שנותרה לבדה, התקשתה להכיל את המשפחה החדשה שהוא הקים, במיוחד על רקע העובדה שהיא זו שזרקה אותו לטובת המאהב שלה. זכרתי היטב כמה כאב לו אז כשהיא רצתה להתגרש והגדירה באכזריות את המאהב באוזניו – בן הזוג החדש שלי.

שנה אחרי הגירושין  בן הזוג נטש אותה והיא ביקשה לנסות לאחות את שברי נישואיה, אבל הוא כבר היה במקום אחר והשיב פניה ריקם.

הנקמה נחרטה על גבם של הילדים. כשהיו קטנים מצאה סיבות לא לאפשר לו לקיים את הסדרי השהיה לפחות פעם בשבוע בתירוצים שונים. כשהילדים גדלו הם סירבו לבוא אליו באמצע השבוע והגיעו אחת לשבועיים לשבת קצרה, נושאים עימם שלל תירוצים לקצר שהייתם אצל אביהם בטוענם שהם עסוקים או חייבים לחזור ללמוד בבית או שיש להם ארוע חברתי כלשהו.

היה לו מאוד קשה עם ההתנהלות הזו כי הוא אהב את ילדיו אהבת נפש ועשה כל מה שהוא יכול כדי לרצות אותם, אבל הוא מעולם לא הסית אותם למרות שהיה משוכנע שהם נתונים להסתה נמשכת מצד אימם.

באחת השבתות הבן בן ה – 14 שכח את הקלמר שלו אצל אביו. אחוז בהלה הוא התקשר ודרש שאביו יביא לו את הקלמר מיידית ומשהו בבהלה הזו לקלמר חצי ריק הביא את האב לפתוח את הקלמר ולבדוק מה יש בו. הוא מצא פתק מקופל עם רשימה שערך הבן בכתב יד ונשאה את הכותרת ״דברים רעים אצל אבא במהלך הסופשבוע״. ברשימה ציין הבן שניצלים לא טעימים (שטוגנו במיוחד בשבילו לארוחת יום שישי), בקשה להנמיך את הווליום של המוזיקה בחדרו (בחצות הלילה) והעובדה שאיפשרו לתינוק לטפס על מיטתו..הוא נדהם מהרשימה והכניס אותה לכיסו.

הילד ירד לרכב ופתח בבהלה את הקלמר וכשהבין שאביו ראה את הרשימה החוויר. שיחה בת חמש דקות הספיקה כדי שהילד יספר לו בדמעות שכבר זמן רב אימם דורשת מהם לחזור מכל ביקור אצל אביהם עם רשימת דברים רעים ושהיא לוקחת את הרשימות ושומרת אצלה.

בדמעות המשיך וסיפר שכבר שנים הוא אוכל את עצמו על היחס של ילדיו ועל איומיה ומרגיש שהיא הורסת לו את החיים, ועכשיו המעטפה עם כתב התביעה הזה, כשגם ככה כבר עשור שהמזונות מוטלים לו כאבן ריחיים על הצוואר והוא חנוק עם הלוואות ונעזר בהוריו כלכלית למרות שהוא כבר בן 40.

חיוך טיפס לו לעיניים העצובות כשהסברתי לו שאחת הטעויות הגדולות שנשים יכולות לעשות היום היא להגיש תביעה להגדלת מזונות ובכך לפתוח את הפתח לדון מחדש בגובה המזונות שנקבעו בהסכם הגירושין. אלא שהדיון הפעם יערך בהתאם למצב המשפטי כיום לפיו גובה המזונות נקבע בהתאם ליחס ההכנסות בין ההורים וליחס זמני השהיה עם הילד וזה מבטיח הפחתה משמעותית בסכומים שמשלם לה.

מוסר השכל – כשאת פועלת מתוך נקמנות וחושבת שהכל מותר, קארמה עשויה לתפוס אותך בכתב ההגנה…

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

3. אהיה בכל מקום

הם מנהלים מלחמת עולם על הילדה הפעוטה, שטרם מלאו לה שנה וחצי. הוא מנסה למחוק אותה כאם, מקלל, מאיים, ומוציא לה את הנשמה כבר כמעט שנה. גם היא לא נשארת חייבת ומחזירה לו איפה שניתן, בקיצור הם יצרו לעצמם מיני קוסמוס של גיהינום ואף אחד לא מצליח להוציא אותם ממנו.

השבוע התקיים דיון שהוא המתין לו מאוד. שבוע לפני הדיון הוא שלח לה לינק לשיר אהיה בכל מקום של אייל גולן. ומכאן השאלות – האם הוא אוהב אותה ורוצה לחזור אליה – או שהיא צודקת והוא מוצא בשיר משמעויות אחרות ושלח אותו כחלק מההתעללות בה… מה אתם אומרים ?

המילים הפכו צלקת
אהבה שמתפרקת
כל האמצעים עכשיו כשרים
מלחמה שלא נגמרת
מי יקח איתו ת’ילד
שחולם אותנו עוד חוזרים

כלום לא מתפקד בעוד שבוע נפרד
צעצועים ארוזים במזוודה
אם יכולנו לגשר על פערים ולוותר
טיפה אם היינו קצת חושבים
משליכים את הריבים נשארים מאוהבים

אין איש בעולם
שיוכל אותי למחוק
אצלך אני קיים
גם אם אלך רחוק
בזיכרונות בכל המנגינות
שלי וגם שלך
הצל שלי ילך איתך

גם אם הדרכים
שבחרנו נפרדות
חייך לא הולכים
בקרוב להשתנות
גם בעתיד
אני אמשיך תמיד בתוך לבך לפעום
לא תוכלי אותי למחוק
אהיה בכל מקום

מנקה כשאת הולכת
ת’כביסה המלוכלכת
לא כדאי שוב להוציא בחוץ

פילטרים צבועים בסמיילי
לא רוצה שתדעי שרע לי
גם כל התמונות הם סתם תירוץ

איך הלב שלך התקרר
כמו התמונות על המקרר
אולי הוא החליף כבר בעלות
התמסר לו בקלות ונתן לנו למות

אין איש בעולם
שיוכל אותי למחוק
אצלך אני קיים
גם אם אלך רחוק
בזיכרונות בכל המנגינות
שלי וגם שלך
הצל שלי ילך איתך