1. אהבת נשים

זה התחיל משעמום. שיעמם להם אחד עם השני למרות האהבה הגדולה והוא הציע גיוון. להפתעתו היא הסכימה וככה הצטרפה עוד מישהי למיטתם.

בלי להכנס לכל הפרטים עד מהרה הוא חש מיותר, ובצדק. כעבור מפגש או שניים מהסוג הלוהט, היא פצחה ברומן עם אותה אשה, רומן שלא ממש הוסתר ממנו. להפתעתה איכשהו הוא הסכים, קיבל זאת בהבנה של מי שחש (ובצדק) אחראי לעניין, וקיווה בסתר ליבו שיום אחד הן יצרפו אותו אליהן שוב.

כשאזר אומץ לשוחח איתה בעניין היא הסבירה לו שלא רק שזה לא יקרה, אלא שהיא רוצה להתגרש, ויפה שעה אחת קודם. היא הציעה גישור, הציעה משא ומתן וניסתה לעשות הכל כדי להגיע להבנות.

אלא שהוא לא היה מוכן להשלים עם החלטתה והודיע לה שלעולם לא יתן לה לעזוב ואם תלך בכל זאת – בלי הילדים.

עורך הדין שיצג אותו היה בטוח שהוא עושה צעד טאקטי מבריק כשהגיש תביעת גירושין כרוכה לבית הדין הרבני. ידענו שזה עומד לקרות והכנו לו מבעוד מועד הפתעה.

הוא לא לקח בחשבון שניהול רומן עם אשה אינו עבירה לפי ההלכה היהודית, שמכנה אותן ״מסוללות״ ואיכשהו מפרגנת לעניין, ושאשה מסוללת אינה מפסידה את כתובתה, ולה היתה כתובה יפה – 750,000 ₪!

מבלי להסס יום לאחר שהוגשה תביעת הגירושין הגשנו מטעמה בקשה לצו עיקול על חלקו בדירה לצורך הבטחת כספי הכתובה. ביקשנו וקיבלנו.

כשהוא הבין שחלק מהבית בסכנה הוא נדהם. שבוע לאחר מכן הוא היה מוכן לדבר, והשבוע הם חתמו על הסכם גירושין.

מוסר השכל –

אסטרטגיה נכונה, היא קצת כמו קארמה, אם אתה לא מכבד אותה, אתה בצרות. אז לפני שאתה רץ להגיש תביעה בבית הדין הרבני, בטוח שיש לך עילה מנצחת, תבדוק שוב את המצב ההלכתי, ותזכור שסוף מעשה בכוונה תחילה.

אה כן, ואם אתה בטוח ששיחקת אותה ובגדול כשהצעת לאשתך להשתתף באורגיה, קח בחשבון שיש סיכוי שתישאר לבד. קארמה כן?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2. הסיפור הלא יאומן על הסכם הגירושין

מתישהו במהלך הנישואין הם הפסיקו לסבול אחד את השני. היא לא סבלה את צורת הדיבור שלו, את הנחירות שלו, את הדרך בה הוא שותה ואת ההססנות שלו כשהיה צריך לקבל החלטות חשובות.

גם הוא לא סבל אותה והעיר לה בלי סוף על השערות שנשארו באמבטיה, על חימתה המהירה ועל המשקל העודף, נועץ בה מבטים מלאי תוכחה בכל פעם שנגסה בפרוסת לחם מצקצק בלשונו ומצביע על ישבנה הרחב, כן כן ככה זה כשלא סובלים אחד את השני.

בסוף הם החליטו להתגרש. בשיחה כנה הסכימו אחד עם השני שאין טעם להמשיך ככה ולטובת כולם עדיף לעשות את זה יפה. היא הציעה שיפנו לגישור אצל עורכת דין שהמליצו עליה, נימקה שאין טעם שישלמו לשני עורכי דין נפרדים והציעה שישבו אצלה לנסח הסכם. הוא הסכים עם ההגיון שבדבריה וביקש שתתאם מועד לשניהם.

כשהגיעו עדכנה אותו עורכת הדין שהיא מכירה את אשתו שהיתה אצלה ביעוץ אבל אין מניעה שהיא תגשר ביניהם ותעזור להם להגיע להסכם הוגן במינימום עלות. הוא הופתע קצת כי לא ידע שאשתו כבר קיבלה יעוץ משפטי אבל לא רצה לעשות עניינים. ואכן, אחרי שתי פגישות הם הגיעו להסכם שנוסח על ידי עורכת הדין ואושר בבית המשפט.

הוא לא התייעץ ולא שאל שאלות וקיבל את הסברי עורכת הדין שנראתה לו רצינית והגונה, השביס שעל ראשה אף הקנה לדבריה אמינות נוספת בעיניו, והוא סמך עליה לחלוטין.

בשלב כלשהו, בערך שנה לאחר הגירושין הוא הרגיש שהוא נחנק כלכלית. בארוחת הצהריים במקום העבודה אזר אומץ ושאל שניים מחבריו לעבודה איך הם מסתדרים כלכלית. כשהוא שמע את תשובותיהם הוא הבין שמשהו אצלו בגירושין לא בסדר.

הסתבר שבגישור הוסבר לו שמזונות מקובלים עומדים על 5000 שח לילד, שילדים בצבא מקבלים מזונות מלאים אם הם לא בבסיס סגור, ושמקובל בהסכמים לשלם מזונות ילדים עד גיל 25 (!)…ושאם יגיע לבית המשפט מצבו יהיה חמור אף יותר.

וכך הוא מצא עצמו משלם 15,000 ₪ בחודש לשלושה ילדים בני 16, 18 ו – 20 שכבר עובדים ומרוויחים לא מעט כסף ומעדיפים לשהות רוב הזמן בביתו הפתוח.

עד כאן זה נשמע לי מופרך אבל כששמעתי שהוא שכיר שמרוויח 20,000 ₪ וגרושתו שכירה שמרוויחה 23,000 ₪ נטו לחודש, הבנתי שהוא הולך שולל. היה לי קצת קשה להאמין שזה מה שהוסבר לו בגישור על ידי המגשרת ההגונה אז ביקשתי ממנו שילך להיבדק בפוליגרף לפני שנתחיל הליך משפטי.

השבוע הוגשה תביעה לביטול ההסכם, הנספח הראשון לתביעה היה תוצאות בדיקת הפוליגרף – האיש דיבר אמת.

מוסר השכל :

אל תאמינו לכל מה שאומרים לכם בהליך גישור, גם אם אתם בטוחים במאה אחוז שקיבלתם הסברים רציניים ואמיתיים, רגע לפני החתימה פנו לייעוץ מטעמכם.

אם פניתם לייעוץ – כדאי שתקשיבו למה שיעצו לכם גם אם אתם כבר מתים לחתום על ההסכם (מיועד לזה שהיה אצלי השבוע ביעוץ דקה לפני שחתם ואני לא בטוחה שהקשיב כשאמרתי לו שזה הסכם התאבדות)…

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

3. צו הרחקה

הוא עזב אותה אחרי שתפס אותה מתכתבת בפייסבוק עם אהוב נעוריה המיתולוגי. לכאורה רק התכתבות אבל בפועל המסמר האחרון בארון המתים של הזוגיות שלהם, שהלכה לעולמה 5 שנים קודם לכן.

לאחר שהבן הצעיר נולד היא הודיעה לו שהיא סיימה להביא ילדים לעולם ולפיכך גם סיימה כל אינטראקציה מינית איתו, ומאז ועד היום לא הסכימה לשכב איתו אפילו פעם אחת.

איך הסכמת שאלתי ? התרגלתי, הבהיר בחיוך חצי מתנצל, והסתדרתי בלעדיה. כשהבנתי שהיא לא ויתרה על סקס בכלל אלא על סקס איתי, החלטתי לעזוב.

היא יצאה למלחמת עולם. התקשתה לקבל את עזיבתו ואת העובדה שאולי תאלץ להתחיל לעבוד למחייתה. הוא עזב את הבית וניסה להגיע להסכם אבל נתקל בחומה אטומה והתחילו הליכים. היא נקמה בכל דרך אפשרית גם על חשבון הילדים. למרות שהיה אב מעורב ואוהב היא לא איפשרה לו להלין את הילדים אצלו, ודרשה שיחזיר אותם לא יאוחר מ 19:00. כשהוגשה בקשה בענין זה לבית המשפט היא התנגדה לכל הסדר טענה שהילדים קטנים מדי ודרשה שתחילה יבדק על ידי רשויות הרווחה, ביודעה שהמלצותיהם מתקבלות לאחר חודשים ארוכים.

ערב אחד הוא סימס לי שאחותה בדיוק נכנסה לבר בו ישב וראתה אותו עם מישהי אחרת. לא רק ראתה, למעשה נעמדה מולו כשפקח את עיניו תוך נשיקה לוהטת עם יפיפיה צעירה, וסימנה לו בידה את התנועה ״חכה חכה״.

למחרת כשבא להחזיר את הילדים לביתה היא תקפה אותו בקללות נזעמות וכשהתחיל לצלם אותה כדי לתעד את הארוע חטפה לו את הטלפון, ירקה עליו וזרקה את הטלפון על הרצפה בחמת זעם, דורכת עליו עד שהמסך נשבר. נזק קל יחסית של 2000 שח. שעתיים אחר כך הוא הוזמן לחקירה במשטרה. למרות שהכל הוקלט וצולם הוא קיבל צו הרחקה לחמישה ימים ״כדי להרגיע את הרוחות״.

מצויידת בצו ההרחקה וברוח הגבית של עורכת הדין הצעירה והלוחמנית (מדי) היא פנתה לבית המשפט לענייני משפחה וקיבלה צו הגנה במעמד צד אחד, כלומר הצד שלה מול השופטת, כשהיא מתייפחת וטוענת שהוא אלים ומסוכן ואפילו המשטרה הרחיקה אותו. באותן יום היא לא איפשרה לאחותו לקחת את הילדים וטענה שהוא מורחק ומסוכן…

הדיון במעמד שני הצדדים נקבע ליום למחרת. לא היה זמן להגיש תצהיר מטעמו ואנחנו סברנו שזה יתרון. היא לא העלתה על דעתה שהטלפון שלו שרד את המשבר ולמרות המסך השבור, כל הארוע הוקלט ונשמר בטלפון (כל הכבוד לאפל). היא הגיעה לדיון מלאת בטחון ועלתה לדוכן העדים בהתרסה מגחכת לעומת עורכת הדין שחקרה אותה. אבל שלי שלי לא מתרגשת, אחרי 4 שאלות מחודדות היא הציגה לה את הסרטון. שקט השתרר באולם.

עורכת הדין שלה ניסתה להתנגד אבל לשופטת זה הספיק. צו ההגנה בוטל והיא קבעה הסדרי שהיה עם הילדים מחצית מהזמן, כשהוא לוקח אותם הישר מסיום המסגרת החינוכית ומחזיר אותם לשם למחרת בבוקר. אפס אינטראקציה בין ההורים. לזה היא לא ציפתה והיא התנגדה בכל הכוח. זה לא עזר לה. ראיתי ושמעתי מספיק הבהירה השופטת לאם המתנגדת, אם את מפחדת ממנו כמו שאת טוענת עדיף שתתראו כמה שפחות….

מוסר השכל :

סוף מעשה במחשבה תחילה, בחרו היטב את הקרבות שלכם לפני שאתם יוצאים אליהם. ואם את חושבת שהכל מותר, קחי בחשבון שגם בבית משפט, וגם כשהכל מסתדר לך לפי התוכנית, קארמה יכולה להופיע, ולהפוך הכל…