1. אין חוקים לאהבה

כשמלאה שנה לבנם הוא הודיע לה שהוא לא אוהב אותה יותר ורוצה להתגרש. היא בכתה והתחננה והוא היה קשוח כצוק ואטום כחומת לבנים והכאב שזרם לה מהעיניים לא חדר לו את קרום הלב. אחרי שבועיים היא גילתה שהיא בהריון, הוא לא האמין לה וחשב שהיא ממציאה את זה כדי להישאר איתו, והשתכנע רק כשהביאה לו אישור מהרופא. הוא הסביר לה שגם ההריון לא יגרום לו להשאר איתה, ושהבחירה בידה אם להיות אם חד הורית לילד אחד או לשני ילדים. אחרי שמיררה בבכי שלושה ימים היא הבינה שאין לה כוחות לעבור ככה הריון וקבעה תור להפלה, מתחננת אליו עד הרגע האחרון שישאר איתה. לא עזר. אטימות ליבו ניהלה עבורו גם את המשא ומתן והוא הכתיב הסכם גירושין מקפח, שהיא הצליחה להתנגד לו בשארית כוחותיה. בשלב הזה הוא פתח את מלחמת העולם השלישית והגיש תביעת גירושין כרוכה לבית הדין הרבני. להפתעתו דווקא שם היא זכתה לאהדת הדיינים וכל החלטה מוצלחת שלהם חיזקה חוליה בעמוד השדרה שלה. אט אט וככל שנלחם בה יותר, היא הלכה והזדקפה. יחד עם זאת 3 שנות מלחמת עולם משפטית הותירו את שניהם חבולים, עייפים ומתים לגמור כבר את סיוט הגירושין. לילד מלאו 4 ודווקא בכל מה שקשור אליו הם הגיעו להסכמות מהירות, ואחרי מסיבת יומולדת בגן חמקו שניהם לעשן בארגז החול והתחילו לדבר. בפעם הראשונה אחרי שנות מלחמה הם הסתכלו מהלב ודיברו עם העיניים. למחרת היא התקשרה אלי והוא לעורך הדין שלו ויחד הם הפילו את הפצצה. החליטו לחזור, למען הילד, להשאיר את הכל מאחור, ולהפיח אש בגחלת האהבה שלהפתעת כולם לא כבתה. כולנו היינו קטני אמונה, משוכנעים שאין סיכוי ושמישהו עושה כאן הצגה. השבוע כשנפגשנו בבריתה של הבת שנולדה להם, וראינו אותם מחובקים ומאושרים, נאלצנו להודות שאין חוקים לאהבה.

מוסר השכל:

לא כולם יודעים, אבל רק אצל ברי המזל אם יש אהבה, היא תנצח כל מלחמה, גם כשנראה שאין סיכוי. ❤️

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2. מוכחש

אחרי 13 שנות נישואין היא החליטה להתגרש כשתפסה ותיעדה סמס ששלח למאהבתו בשבת – ״מתגעגע אליך בכל הגוף לא יכול לסבול אותה יותר״. כבר שנים שהיא חושדת, בעצם יודעת, שהוא בוגד בה, אבל הוא הכחיש תמיד ועשה סצינה נעלבת, הפסיק לדבר איתה לשלושה ימים וקרא לה חולת נפש ופרנואידית. עם השנים הוא שדרג את יכולת ההכחשה שלו לדרגת אומנות והצליח לשכנע שהיא פרנואידית וחולת נפש. את הסמס הזה שנשלח על ידו ובטעות של רגע לא נמחק מיידית – אי אפשר היה להכחיש למרות שהוא כמובן ניסה. הפעם היא הלכה עם זה עד הסוף, שכרה משרד עו״ד קשוח וסירבה לשוחח עימו או לנהל מו״מ. עד מהרה הגיעו תביעות, עיקולים, צווי מניעה והוא נכנס ללחץ. ״תראי איזה חולת נפש״ הוא אמר לי כשקרא בכתבי טענותיה תיאור של התעללות נפשית קשה, מכחיש כדרכו את כל טענותיה. הוא היה במילכוד, מצד אחד צו המניעה שהגישה הפריע למהלכים העיסקיים שתיכנן, מצד שני, הוא לא הסכים עקרונית לשלם שכר טרחת עו״ד, זה נראה לו בזבוז מוחלט של כספו. דרכנו נפרדו. השבוע שלח לי סמס – בחרתי רע, חתמתי רע, מבקש לבוא לראות אם אפשר לתקן. כשהגיע לפגישה ראיתי לפני איש אפור. מסתבר שפנה לעוה״ד הקשוח שלה וניהל מו״מ בעצמו, הוא בכל זאת איש עסקים חלקלק ובעל יכולות שכנוע מרשימות. השילוב המופלא של רצון לחסוך בשכר טרחת עו״ד, אופטימיות בקשר לעתיד, ולחץ מהמאהבת שכבר חיכתה להתחיל עימו חיים חדשים הביאו אותו להסכים למזונות של 5,000 ₪ לכל ילד עד גיל 21. עוה״ד הצעיר אליו פנה כדי לבדוק את ההסכם ניסה להסביר לו בשפה רפה שההסכם אולי נדיב מדי, אבל הוא לא הקשיב, בטוח בעצמו וביכולותו לעמוד בהסכם, חתם עליו ועבר מייד לחיות עם אהובתו. היו לו שלושה בנים קטנים והוא היה אבא טוב ושהה עימם חלק ניכר מהזמן, משלם לאימם מדי חודש 15,000 ש״ח ומקבל ממנה מיילים ארוכים עם דרישות לתשלומים נוספים בגין הוצאות החינוך והבריאות. המאהבת אליה התגעגע בכל הגוף כשהיה נשוי מיררה לו את החיים גם כי לא איפשר לה את רמת החיים לה ציפתה וגם כי הכירה את כל המניפולציות שלו ולא נתנה לו להפוך גם אותה לחולת נפש ופרנואידית. כן גם בה הוא בגד, ברור. מטבע הדברים הלחץ בו חי לא היטיב עם העסק שלו והוא נאלץ ליטול הלוואות כדי לשרוד. הפעם הוא היה מוכן לשלם כל סכום כדי לבטל את ההסכם.

מוסר השכל

אל תתני לאף אחד להפוך אותך לחולת נפש. אם זה נשמע כמו בגידה, נראה ככה, וחוזר על עצמו שוב ושוב – את כנראה צודקת.

אל תחתום על הסכם גירושין מהשיקולים הלא נכונים. אתה עושה לעצמך נזק בלתי הפיך. נקודה.

חיסכון בשכר טרחת עו״ד יכול לעלות לכם ביוקר. #רק אומרת.

קארמה איז א ביץ, אבל את זה אתם כבר יודעים.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

3. פמיניזם

15 שנים שחיי הנישואים שלהם מתנהלים בשיוויון מלא. שניהם אנשי היי טק, משכורות דומות, קריירות תובעניות, ורצון משותף לחיות את החיים הכי טוב שאפשר. הקריירה של כל אחד מהם חייבה נסיעות רבות לחו״ל והם תיאמו ביניהם תמיד את המועדים מקפידים שאחד מהם יהיה בארץ כדי להשאר עם הילדים. היא היתה אשה חזקה ועצמאית וכל השנים היה ברור לשניהם שהקריירה שלה חשובה לא פחות משלו, ושהיא לא תוותר על אף נסיעה או יום עבודה בשבילו. מסתבר שבנסיעות האלו היא גילתה את משיכתה לנשים ונהגה לנצלן כדי לנהל רומנים מזדמנים עם נשים. גם הוא לא התנזר בנסיעותיו. שניהם חלקו אהבת נשים, רצון לשמור על התא המשפחתי ואמונה שמה שקורה בחו״ל נשאר בחו״ל. במשך שנים הסידור הזה עבד מצוין בהסכמה ובשתיקה, עד שקרתה לו כלשונו ״תאונת עבודה״. הוא התאהב בקולגה והחליט להתגרש. בהליך הגישור שניהלו הפמיניזם שלה נעלם. למרות המשכורות השוות והמשמורת המשותפת היא דרשה מזונות גבוהים והוא לא הסכים ובצדק לשלם כלום. כמובן שהם הגיעו לבית המשפט וכמובן שהיא עמדה על קבלת מזונות גבוהים, שוכחת לחלוטין את אמונתה הלוהטת בשיוויון וטוענת שהוא משתכר יותר ממנה, שהיא הגיעה לתקרת הזכוכית שלה בעוד הוא הולך ומתקדם ושהיא המטפלת העיקרית בילדים. השופטת זרמה איתה בהתחלה למרות שאנו בעידן חדש של אפס מזונות וניסתה לשכנע אותו לשלם, אבל כשנאלצה לתת החלטה, לא היה מנוס. משמורת משותפת ואפס מזונות.

מוסר השכל

אם את אשה עצמאית שמשתכרת כמו בעלך, אל תנהלי מלחמת מזונות, המלחמה תעלה לך יותר מהמזונות שתקבלי.

בתמונה : צילומי סרטונים שעשיתי השבוע עם האחת והיחידה קארין מגריזו, יש למה לחכות…