1. שלום בית

הוא הקטין אותה כבר שנים. 15 שנים שהם נשואים וחלוקת התפקידים היתה ברורה היא דואגת לבית והוא דואג לפרנסה. שלושת הילדים נולדו לתוך מציאות של אמא שתמיד שם בשבילם ואבא חסר סבלנות, עוקצני, כעסן ובעיקר עייף מהחיים. המשפטים הקטנים שאבא זרק לאמא כל יום נראו להם נורמליים וטבעיים והם לא העלו על דעתם שלא כל האבות אומרים לאימהות כל יום ״מה את שווה״, ״תראי איך את נראית כמו הסמרטוט שיש לך ביד״, ו״את לא עושה כלום כל היום״, וזו רק דוגמא קטנה. יום אחד בתה הבכורה חזרה מסופשבוע אצל חברה וסיפרה לה בתמימות ילדותית שההורים של החברה מתנשקים, שהאבא מלטף את האמא ואומר לה שהיא מדהימה, ושהם יושבים ביחד בסלון ורואים טלוויזיה מחובקים. הילדה לא העלתה על דעתה שיש זוגות אחרים, אוהבים ושלא בכל בית האבא עסוק בלהשפיל את האמא. בקיצור – שאפשר אחרת. במריבה הבאה הילדה חדת הלשון תבעה מהאב להפסיק וביקשה שלא ידבר ככה לאמא שלה. בתגובה היא קיבלה מבט זועף מלווה בקללה עסיסית שהבהירה את דעתו של האב – את בדיוק כמו אמא שלך, עכשיו סתמי את הפה ולכי לחדר. כשהיא צפתה בבתה שותקת ומשפילה ראשה – משהו נשבר בה. היא החליטה להתגרש גם אם כלכלית לא ממש יכלה להרשות לעצמה. היא הגישה בקשה לישוב סכסוך והוא קיבל את ההזמנה לישיבת מהות כמו גם מכתב מאיתנו שמציע לו לנהל מו״מ – בתדהמה אמיתית. מעולם לא העלה כל דעתו שהיא תעזוב. שלמילים שלו יש משמעות ושהן חצבו לה לאט לאט חתיכות מהלב עד שהוא הפך לאבן. שהיא הבינה שהילדים צריכים להכיר זוגיות אחרת. חודשיים ניסה לשכנע אותה למחוק את הבקשה. בדרכים שלו. הסביר לה שהיא לא שווה כלום, שאף אחד לא יקח גרושה עם שלושה ילדים ועוד אחת כמוה, וכל מילה שלו רק הוסיפה עוד מסמר לארון המתים של נישואיהם. אחרי חודשיים כשהבין שאין עם מי לדבר הוא לקח עורכת דין וקבענו פגישת מו״מ. אחרי שהחלפנו עקיצות משפטיות והבהרנו כמה אנחנו רחוקים מלהגיע להסכם הוא הסתכל עליה ופרץ בבכי. אני כל כך אוהב אותך הוא אמר. כבר חודשיים אני בטיפול כדי להתמודד עם עזיבתך והבנתי שהקטנתי אותך מחוסר בטחון כי פחדתי שתלכי, ובאמת הלכת בסוף. אני כל כך מצטער שלא נתתי לך חיים של מלכה כמו שמגיע לך, אם היית יודעת כמה את יפה וכמה את שווה בעיני, וכמה אני בוכה בלילות שהצלחתי לגרום לך ללכת, אולי היית נותנת לי סיכוי לתקן. סיכוי להראות לילדים שלנו אבא שאוהב את אמא, שנושא אותה על כפיים, שמעריך ומוקיר כל רגע שהמשפחה שלו לא התפרקה. כשהוא דיבר אני הבטתי בה. בהתחלה היא ישבה עם פני אבן ולאט לאט דבריו חדרו לה ללב והעיניים נמלאו דמעות. הם יצאו לעשן ביחד סיגריה וחזרו שניהם עם דמעות בעיניים והחלטה לדחות את המשך הפגישה. הם לא חזרו מעולם לשולחן המשא ומתן, שלושה חודשים אחר כך היא התקשרה. סיפרה שקיבלה בעל חדש בכל היבט ושהיא והילדים מאושרים עד הגג. אמרה שאילולא ההליך שנקטנו הוא לעולם לא היה מבין באמת שהיא יכולה לעזוב, ושהכל היה שווה כדי להרוויח בעל חדש ומשודרג.

מוסר השכל : לא לקחת כלום כמובן מאליו, כי לא תמיד אפשר לתקן את מה שקלקלתם.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2. החוק השלישי של ניוטון

היא גרושה בת 37 ואם לשתי בנות, יפיפיה, חטובה, עטורת קעקועים עדינים במקומות הנכונים עם שיער בלונדיני קצוץ ועור זית, אחת כזאת שגברים לא יכולים לעמוד בפניה, והיא יודעת זאת היטב. הוא היה סטודנט בן 25, עדיין ילד אבל כבר עטור זקן ושרירים שנראו היטב מבעד לטריקו הלבנה שלבש. הם הכירו במסיבת חוף והמשיכה היתה מהירה ועוצמתית. כבר במסיבה עצמה הם פרשו הצידה וידעו זה את זו, והמשיכו לדעת שוב ושוב בוויקאנד נטול בנות שלה ונטול דאגות שלו. שכרון חושים אמיתי שהסתיים כשהוא חזר לאוניברסיטה והבנות שלה חזרו מאביהן. היא לא שמעה ממנו מאז אבל זה לא הטריד אותה בכלל. חודש אחר כך גילתה שהיא בהריון. הרופא הסביר לה את האופציות להפלה אבל היא בכלל לא הקשיבה. שנים רצתה ילד שלישי ולא עלה בדעתה להפסיק את ההריון. כשהיא סימסה לו את החדשות הוא הרגיש שעולמו החשיך. הפציץ אותה בהודעות מתחננות להפסיק את ההריון אבל היא הודיעה לו שילדים לא הורגים וחסמה אותו בווטסאפ. בשלב זה הוא החליט לפנות לאביו (בכל זאת ילד בעצמו). האב, איש עסקים קשוח וממולח, חשב שגם כאן הפעלת כוח תעזור והחליט לנקוט בפעולה התקפית. הוא שכר עו״ד ידוע והחל לשלוח לה מכתבי איום, שעיקרם דרישה לקבל פרטים רפואיים על ההריון, האשמתה באורח חיים פרוע שעלול לפגוע בעובר ועוד טענות שמטרתן ברורה – לעשות לה טרור ולהטיל עליה אימה, כדי שתחשוב שוב אם היא משאירה את ההריון. כשהוא קיבל מאיתנו מכתב ששולח אותו למצות את זכויותיו המשפטיות בבית המשפט ולחדול להטרידה, הוא החליט לקבל את העצה..כשפנה לבית המשפט הוצגו בקשותיו ותחנוניו שתעשה הפלה, נחשפה מטרתו להטריד ולהלך אימים ובקשתו נדחתה תוך שהוא מחוייב בהוצאות גבוהות.

הילד הזה כנראה יוולד ובכלל לא בטוח שהאב ידע על הלידה, ואולי זה מה שהוא רצה להשיג…מה דעתכם?

מוסר השכל : אם אתה לא רוצה ילדים תעשה סקס בטוח בכל מצב. ואם בכל זאת קרה מה שלא רצית – קח אחריות, ותמיד תזכור את החוק השלישי של ניוטון – אם תפעיל כוח יופעל נגדך כוח נגדי בעוצמה שווה לו…

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

3. הפרזיט

הוא אמנם היה רואה חשבון במקצועו אבל לא הצליח להתמיד באף מקום עבודה. כשפיטרו אותו בשנת 2010 ממשרתו כמנהל כספים בחברה קטנה, הוא ניסה למצוא עבודה. וניסה שוב וכבר עשר שנים שהוא ״מנסה״ למצוא עבודה ובינתיים היא מפרנסת את כל המשפחה. לא בקלות, וצריך להצטצמם, וכבר שנים שלא ראתה מטוס מבפנים, אבל החיים נמשכים והוא בסך הכל איש טוב, שפשוט לא הולך לו עם עבודות. שנים העלימה עין מכך שהוא לא עשה כלום בבית, לא רצתה לתת לו תחושה של עקר בית והוא מיוזמתו השאיר מדי יום כיור מלא כלים שהמתין לה כשתגיע מהעבודה וערימות כביסה לקפל. את העוזרת פיטרו מזמן, עוזרת זה מותרות כשחיים ממשכורת אחת, והוא הבטיח שיחזירו אותה מיד כשימצא עבודה. בלי לספר לה כלום, בשנתיים האחרונות הוא הפסיק לנסות. התרגל לחיים בפנסיה מוקדמת רק בלי הפנסיה ולגיסו סיפר בסוד שלא רע בכלל לחיות ככה. יום אחד היא חזרה מהעבודה בשעה לא צפויה והוא לא היה בבית. הבן שלה הראה לה שאפשר לראות את כל הטלפונים המשפחתיים באפליקציית find my phone והיא קלטה שהוא נמצא בכתובת שהיא מכירה. כשהתקשרה אליו שיקר שהוא אצל חבר. כשהתקשרה לאחותה היא לא היתה זמינה. חוקר פרטי ששכרה למחרת הביא לה תוך שבוע דו״ח מלא. בעלה מנהל רומן עם אחותה. כן כן. אחותה האהובה, זו שמבוגרת ממנה רק בשנה וחצי וכולם תמיד חשבו שהן תאומות. זו שעל כתפה היא בכתה אחרי מריבות איתו – ניהלה רומן עם בעלה. מכאן לא היתה דרך חזרה. בתביעת הגירושין שהגישה גוללה את סיפור חייה וביקשה לחייבו בכתובתה ולמנוע ממנו לקבל מחצית מזכויותיה הסוציאליות, זכויות שנצברו במהלך 7 שנות מובטלות יזומה שלו. כשהבין שנתפס הוא לא התנצל על כלום ויצא למלחמת חורמה. הכחיש את הרומן עם אחותה, הכחיש מובטלות יזומה, ודרש את מלוא זכויותיו, כולל – מזונות גבר…כן כן. כשהעדים הגיעו לבית הדין הרבני, מגוללים את סיפורו של הפרזיט, כולל הבגידה, השקרים, והמובטלות מרצון לא רק שכל דרישותיו נדחו הוא גם הוא חוייב במלוא כתובתה.

מוסר השכל : כשאת חיה עם מישהו שחושב שהכל מותר קחי בחשבון שהגירושין ממנו יהיו תמונת ראי של החיים עצמם. ולאלו מכם שמרשים לעצמם לעשות מה שהם רוצים ולחשוב שהכל מותר, אל תשכחו שבסוף בסוף karma is a bitch.