1. הפיה הקסומה

היא באה נחושה להתגרש. אשה צעירה ונאה שעלתה לפני 10 שנים לארץ לבדה ונישאה לגבר חלומותיה. גוללה מסכת

הריונות קשים, הפלות חוזרות ונשנות, ושני ילדים שנולדו בסופו של דבר לאחר הריונות לא פשוטים. היא הוסיפה ותיארה את בתה הקטנה בת השלוש כנסיכה בלונדינית מדהימה, ששותקת וחיה בעולם משלה. לפני חצי שנה הוא לקח אותה לאיבחון אחרי חודשים ארוכים של מריבות -״היא לא בסדר״ הוא אמר , והיא כעסה ודמעה ואטמה אוזניה ושבה ומלמלה ״היא הפיה הקסומה והמושלמת שלי״. האבחון היה חד משמעי – הילדה מצויה על הקשת האוטיסטית וזקוקה לחינוך מיוחד. הוא פנה לביטוח לאומי וביקש קצבת נכות והיא המשיכה לאטום אוזניה, ללטף את ראשה הזהוב של הילדה ולומר לה שהיא מושלמת בדיוק כפי שהיא. בסופו של דבר היא החליטה להתגרש כי הוא חשב שהילדה לא בסדר והתעקש שצריכה טיפול. אמרה שהילדה מושלמת כמו אחיה והאבא בעייתי. נשבר לי הלב לרסיסים על האשה היפה הזו שנחושה לפרק את המשפחה במקום להתמודד עם המציאות. הקדשתי את רוב הייעוץ לנסיון לשכנע אותה שגירושין הם האופציה האחרונה, שזה לא הולך להיות קל, שתציע לו טיפול זוגי ובכלל שתלך לטיפול בעצמה. היא נעלבה ודמעה אבל לבסוף השתכנעה. יומיים אחרי שלחה מייל תודה וסיפרה שהתחילו טיפול זוגי.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2. אהבת אחים

היא היתה גבוהה ומרשימה בעלת מקצוע חופשי וגוף שהייתי מוכנה להרוג בשבילו. סיפרה על בעל חתיך ושרמנטי ושלושה בנים מקסימים. משפחה מושלמת שגרה בפנטהאוז מושלם בצפון תל אביב. היא לא הרבתה בפרטים והסתכלה עלי בשתיקה. במה אני יכולה לעזור ?התעניינתי. החלטתי להתגרש ואני צריכה שתעזרי לי לעשות את זה הכי מהר כי זה לא הולך להיות פשוט איתו היא אמרה. לבוא לעו״ד גירושין זה כמו לבוא לרופא הסברתי, בשביל לקבל יעוץ מדוייק אני צריכה לדעת את כל הפרטים. היא הנהנה ואמרה אני בטוחה שיהיה לך קשה להאמין, אף אחד לא מעלה על דעתו שמאחורי המשפחה המושלמת מסתתר כזה סיפור. סיפרה שהוא לא נוגע בה כבר שנים. בכלל. שחיים אחד ליד השני בניכור מוחלט, הוא לא נוגע בה בקצה הזרת, מקסימום אוחז באלגנטיות בזרועה בארועים אליהם הם הולכים ומסובבים לכולם את הראש. לא נשיקה, לא חיבוק ובכלל לא סקס. סיפרה שבכתה המון, שדיברה איתו וכשביקשה יעוץ והוא סירב והכחיש שיש בעיה. אמר שאוהב אותה ושהכל בסדר. סיפרה שרואה אותו לפעמים צופה בפורנו במחשב, בלילות, חוזר למיטה ולא נוגע בה והיא מרטיבה את הכר בדמעות שקטות וכבר לא אומרת מילה. היא לא חושבת שיש לו מישהי אחרת, לא חושבת שהוא גיי או א-מיני, לא חושבת שהיא לא מושכת, מבינה שהוא אוהב אותה מאד, כמו את אחותו…״נמאס לי לחיות עם אח לצידי אני צריכה גבר שירצה אותי״ היא אמרה, ״שיסתכל בי בתשוקה ושיעשה איתי אהבה. מגיע לי לחיות חיים נורמליים ואיתו זה כבר לא יקרה.״ כשהוא קיבל מכתב שמזמין אותו לנהל מו״מ וטופס פתיחת הליך ישוב סכסוך הוא הסתכל לה בעיניים ואמר ידעתי שיום אחד זה יגיע.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

3. סיפורה של כתובה

יום אחד היא הניחה לו על השולחן צילומי מסך של לבבות וכוכבים ושאלה אם זה מה שמגיע לה אחרי 19 שנות נישואין. הוא הכחיש לחלוטין אבל אמר שרע לו ושמזמן רצה לדבר איתה על פרידה. זה הספיק לה כדי לעדכן אותו שהוא עומד להיענש. ובגדול. איימה ועשתה. קודם כל היא הסיתה את הילדים באכזריות, והם לא רק שלא הסכימו להחליף איתו מילה, גם התחצפו ודרשו שיעוף מהבית. אחר כך היא הגישה תלונת שווא במשטרה. בגלל שזה היה צפוי ביקשתי שידאג להקליט כל אינטראקציה איתה, והתלונה נסגרה מחוסר אשמה לאחר שהוא השמיע במשטרה את ההקלטה. היא פנתה למקום העבודה שלו וטענה שהוא מטריד מינית עובדת שכפופה לו. היא הגישה תביעת גירושין ובה ביקשה ה כ ל – את כל הבית הפרטי, את הכתובה (1.8 מליון ש״ח!!), את כל הכסף וגם פיצוי על הפרשי השתכרות (שניהם שכירים ומשתכרים סכומים דומים), פיצויים על עוגמת נפש וחיוב בהוצאות משפט. הגענו לדיון אחרי חודשי מו״מ ארוכים במהלכם לא זזה מילימטר מדרישותיה. הדיינים שאלו אותה למה היא רוצה להתגרש והיא פצחה במונולוג קורע לב על תחושת הנטישה הקשה, הבוגדנות, העובדה שהקדישה חייה לו ולילדים ואיך הוא יכול לפרק ככה את הבית. הדיינים הנהנו בראשם ונעצו בו מבטים זועמים. הוא קם וסיפר על הנקמה, הסתת הילדים, תלונת השווא והנסיון לפגוע בעבודתו. כשהוא דיבר היא צעקה מהצד שקרן ולא הפסיקה לבכות. לבסוף כששאלו אותו לגבי הכתובה הוא שתק והשמיע הקלטה שלה. אולם הדיונים בבית הדין הרבני נמלא בקולה המאיים : כלב בן כלב אני אהרוס אותך. אתה תאבד גם את הילדים וגם את העבודה. בן זונה אחד. חכה חכה מה אני אעשה לך. אתה תהיה ברחוב כמו כלב…ואז נשמע קולו של בנם בן ה 16 שהיה חשוף להצגה כולה, צועק על אביו – ״תעוף כבר מהבית חתיכת אפס״. בבת אחת נהיה שקט באולם. היא ישבה בפנים חתומות כשאב בית הדין הסביר לה שכתובה היא לא תקבל, ושלח אותה לנהל מו״מ הגיוני.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

מוסר השכל : גירושין הם לא הפתרון לכל בעיה, אבל כשיש בעיה תטפלו בה כי כשהנישואין הופכים לכלא, הגירושין יגיעו. ואם הם הגיעו, תעשו את זה הכי יפה שאתם יכולים, נקמה והרס, יותירו אתכם מצולקים לכל החיים, וככל הנראה בסוף יפעלו נגדכם, גם אם אתם הצד הטוב.

למדריך המלא לגירושין לחצו כאן

לקביעת פגישת יעוץ לחצו כאן