1.

יום אחד אחרי שתמותו אולי יריבו על העזבון שלכם. יש דרכים למנוע את זה אבל החיים יכולים לפעמים לקבל תפניות בלתי צפויות. תתארו לכם ששני הילדים שלכם נלחמים על הרכוש שצברתם כל החיים. הרכוש שעבדתם בשבילו ותמיד אמרתם זה הכל בשביל הילדים. והנכדים. תתארו לכם שאתם כבר חולים ודמנטיים ומחתימים אתכם על צוואה ודקה אחר כך אין לכם מושג על מה חתמתם ומי האנשים שבחדר, והבן הרווק שלכם אומר לכם שהכל בסדר וזה רק ניירות לבנק, ואתם מרגישים משהו מוזר אבל סומכים עליו ותלויים בו לחלוטין. ותתארו לעצמכם שאתם רואים מלמעלה 3 שנים אחרי שהלכתם לבלי שוב, את הבן שלכם עומד על דוכן העדים בבית המשפט ואומר שהבת שלכם – אחותו – ניתקה אתכם קשר כבר לפני שנים רבות ולכן נישלתם אותה מהצוואה. ואז אתם רואים את הבת שלכם מראה לשופטת תמונות שלכם בפריז, בלונדון, ובברית של הנכד, ובארוחות ערב משפחתיות עוד כשהייתם צעירים יחסית וגם אחר כך עם כסא הגלגלים וג׳ואי המטפל ההודי מציץ מאחור. תתארו לכם את הילדה שלכם שכל כך אהבתם צריכה להוכיח לשופטת שפעם הייתם משפחה יפה ואוהבת, ואתם למעלה רואים ולא יכולים לעשות כלום.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

2.

יום אחד מישהו יכול לפרוץ לכם לטלפון ולקרוא את כל הווטסאפים שלכם. כולם. כולל הכל. את כל תיאורי הסקס על כל פרטיהם, הבדיחות האינטימיות, התמונות שהחלפתם ביניכם וגרמו ללב שלכם להחסיר פעימה והרגשתם כל כך נועזים כששלחתם אותם. עכשיו תארו לעצמכם שהקורא הוא הבעל או האשה שלכם. אלו שהייתם בטוחים שאין סיכוי שהם חושדים ושלאט לאט העזתם עוד קצת ועוד קצת והייתם בטוחים שלעולם לא תתפסו. עכשיו תלכו עוד צעד ותתארו לעצמכם איך תראה הפרידה שלכם אחרי שהם יקראו את כל הווטסאפים שלכם. כולל הכל. חשבתם שאתם מתוחכמים ומצאתם דרכים לעקוף את זה? אפליקציות סודיות ומחיקה אובססיבית של הודעות? תארו לכם שהשבוע ראיתי, קראתי וצפיתי בשחזורים שלא האמנתי שאפשר לשחזר. עכשיו תתארו לכם את ההרגשה של מי שקורא לכם בתוך הנשמה בחלק הכי אינטימי של החיים שלכם ואיך זה ישפיע עליו, לתמיד.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

3.

יום אחד יכול לקרות לכם משהו ומישהו ינסה ״להתלבש״ עליכם. תתארו לכם אתכם גרושים באושר, קופצים מדייט לדייט ואפילו ממקבלים כמה קשרים בו זמנית, שיכורים מהצלחה ומיין. ואז קורה משהו ואתם מתים או שוכבים בטיפול נמרץ בלי הכרה. תתארו לכם שפתאום מופיע אחד הדייטים שלכם ומודיע שהוא הידוע/ה בציבור שלכם, ואתם רוצים לצעוק שזה לא נכון אבל לא יכולים. ותארו לכם שהילדים שלכם צריכים להכנס לכם למחשב ולמייל ולפייסבוק ולכרטיס המאוד פעיל שלכם באתר הכרויות, בעצם בכמה אתרים, ולטלפון שלכם, והכל כדי להוכיח שבעצם מישהו כאן מנסה להתלבש עליכם דווקא כשאתם לא יכולים לומר כלום. ותארו לכם שהילדים שלכם צריכים לשכור עו״ד ולגשת לבית משפט ולהוכיח שאין לכם אחות או בעצם ידוע/ה בציבור. ולהציג תכתובות אינטימיות שלכם ופעילות אינטרנטית שאם הייתם יודעים שמישהו פעם יראה – הייתם מתים.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

מוסר השכל
1. לא תמיד אנחנו יכולים לשלוט בעלילת חיינו ותפניות בלתי צפויות, הן מטבען – בלתי צפויות ולא באחריותינו.
2. אבל אם יש סופים שידועים מראש וסיכונים שלא שווה לקחת, שווה לקחת עליהם אחריות ולהימנע מהם מראש. ולא, אני לא מתכוונת להטיף לשמור על הדיבר השביעי – ״לא תנאף״, אלא לאפשרות לבחור בין להתגרש קודם אם רע לכם בחיים לבין לחיות בלי הצורך להסתיר סוד גדול.

בואולהכיראותנו