ארוחה חמה

היא היתה בת 21 והוא בן 29, התאהבה בו ולא הועילו מחאות הוריה שלא אהבו לא את פער הגילאים ולא את הטיפוס השוביניסטי . הם התחתנו ותוך כמה שנים נולדו 3 ילדים. היה ברור שהיא נשארת איתם בבית כמו שהיה ברור שתמיד כשהוא חוזר מהעבודה תחכה לו ארוחה חמה שבושלה היום. כשהילדים קצת גדלו היא עבדה בחצי משרה כמוכרת בחנות בגדים, ולרגע לא שכחה ״לתקתק״ הכל בבית, גם את הארוחה החמה שלו. חסר לה שלא. עם השנים היא גילתה כישרון מכירות לא רע והחליטה לצאת ללמוד שיווק. הוא לא אהב את הרעיון אבל לא מנע ממנה לצאת ללמוד בתנאי ש״הבית לא יפגע״. סיימה ללמוד והתחילה לעבוד בחברה קטנה ובלי שהוא שם לב היא הפכה מילדה מעריצה בת 21 לאשה מתוחכמת בת 38, עם מישרה שווה ודעות משל עצמה. גם לא תמיד היא הספיקה להכין לו ארוחה חמה ולפעמים הוא נאלץ לאכול מה שבישלה אתמול או לפני יומיים..הוא לא הצליח להכיל את המטמורפוזה שהיא עברה ועשה כל מה שהוא יכול בשביל להסביר לה כמה שהיא מטומטמת שלא שווה כלום ותכף יגלו את האמת אודותיה ויפטרו אותה. גם כישוריה כעקרת בית נפגמו וגם הרזון הזה לא מתאים לה והיא נראית זוועה, ובכלל כדאי מאד, כך המליץ, שתחזור להיות מה שהיתה, או במילים אחרות שלא נאמרו – אשה קטנה. יום אחד היא נשברה, והוא קיבל ממני מכתב שמבהיר שנפתח תיק בבית המשפט ונשמח להגיע עימו להסכם גירושין ולהימנע מהליכים בבית המשפט. השמים נפלו עליו. הוא בכה והתחנן וביקש סליחה והסביר שלא באמת התכוון לכלום ומבחינתו שלא תבשל יותר לעולם רק שלא תעזוב. את הסוף אתם מוזמנים לנחש.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Say yes

הוא אהב אותה בטירוף ועשה הכל כדי לרצות אותה. כל הזמן. גם אחרי 15 שנות נישואין. בינה לבין חברותיה הוא זכה לכינוי ה״יסמן״ ובתוך תוכה היא החלה לסלוד מטוב ליבו ומרצונו לרצותה וייחלה ל״גבר אמיתי״ כזה שיעשה לה קצת את המוות, שיאתגר אותה. לאט לאט היא איבדה בו עניין, לא נמשכה אליו וסירבה לכל מגע. הוא אמנם מאד רצה אבל כשהסבירה לו בפעם השלישית שכדאי שיבין שהסקס ביניהם נגמר כי ממש “לא בא לה” עליו, הוא שתק. לא התווכח ולא העיז להתמרד. אחרי שנתיים נטולות סקס במהלכן עלו בגרף תלול הן רמת התסכול שלה מהנישואין והן רמת הנבזות שלה כלפיו, הוא החל לשדר אותות מצוקה. מהר מאד נקלטו אותות המצוקה שלו ברדאר של מהנדסת רווקה שעבדה איתו שנים ותמיד חשבה שהוא גבר מדהים. היא נתנה לו אוזן קשבת ויחס חם ובלי להתכוון התפתח רומן. אשתו, שלא סבלה אותו כאמור, שמה לב שהוא כבר לא חג סביבה כפרפר, והניחה שהוא הבין שאין לו סיכוי. ואז בשבת בבוקר לפני שהתעורר האירה הודעת ווטסאפ את מסך הטלפון שלו – בוקר טוב נסיך ❤️. נסיך?! תוך 5 שניות היא הבינה הכל. למרבה ההפתעה לא רק שהוא לא הכחיש הוא גם אמר שרוצה להתגרש, שזהו נגמר. היא היתה המומה. לא הפסיקה לבכות. לא העלתה על דעתה שהוא יכול לעזוב אותה או שיפסיק אי פעם לאהוב. ביקשה סליחה והתחננה שיסלח, שיאהב אותה שוב כמו פעם, שילכו לטיפול זוגי, לסקסולוג לאן שירצה, העיקר שלא יעזוב. עזב.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

כמעט גמר חתימה

הם הגיעו לגישור כדי לגבש הסכם גירושין. ביוזמתו. כבר שנים שהרגיש שהיא לא אוהבת אותו, איבדה עניין ושמגיע לו לחיות באהבה. במהלך הגישור היא עשתה כל מה שהיא יכולה כדי להעצים את יסורי המצפון שלו. אמנם אהבה כבר לא היתה שם היא הודתה, אבל הוא זה שהחליט לפרק את המשפחה, שבמו ידיו הורס לילדיו את החיים. הרעל שהותז עליו בכל יום חלחל. הוא הרגיש נורא שיזם גירושין, האמין לה שבגללו עומדים חיי ילדיו לההרס והסכים לוותר על הכל. כלומר השאיר לה את רוב הרכוש כולל נכסי ירושה שלו, ונשאר עם סכום כסף קטן בשבילו. הויתורים המפליגים ריצו אותה והרגיעו במעט את כאב יסורי המצפון שלו. הם חתמו על ההסכם וחיכו למועד אישורו בבית המשפט. ואז הוא קיבל שיחת טלפון. על הקו היתה אשה שסיפרה לו שאשתו מנהלת רומן סוער כבר 5 שנים עם בעלה. כשסירב להאמין שלחה לו לווטסאפ צילומי מסך שלא השאירו מקום לספק. הוא ביקש עוד פגישת גישור והודיע שחוזר בו מהכל, שמסכים לחלוקה שיוויונית של כל הרכוש ושלא מסכים לאשר את ההסכם כמו שחתם עליו בבית משפט. היא לא התנצלה. בקור רוח הכחישה הכל והמשיכה להאשים אותו בהחלטה להתגרש ובפירוק המשפחה. במשך שנתיים היא ניסתה לאכוף עליו את ההסכם בהליכים משפטיים. רק כשהובהר לה על ידי השופטת, שהיא תצא עם פחות מחצי הרכוש כי נכסי הירושה ישארו שלו. ניסתה בטוב. התנצלה, ביקשה שיחזרו לשולחן הגישור ויחתמו על הסכם של חלוקה שיוויונית. לא חתם.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

מוסר השכל משלושת הסיפורים

כשאתם מותחים את החבל כי אתם טועים לחשוב שאתם יכולים – תמיד קחו בחשבון מה יקרה אם החבל בסוף יקרע. ותהיו טובים. אל תיידו אבנים על קירות הזכוכית של התא המשפחתי אם אתם לא רוצים שהוא יסדק או יתפרק.

גמר חתימה טובה וצום קל לצמים