הרגע הזה שמישהי כותבת בווטסאפ המשרדי ״ניצחון מטורף בתיק של….״ והלב מתחיל לפעום, רוצה לקרוא עכשיו ומיד את פסק הדין שהוא תמיד תולדה של השקעת הלב והנשמה וכל היכולות המקצועיות ושנות הנסיון בניהול המשפט עד לסיומו.

הרגע הזה שאת מתקשרת ללקוח או ללקוחה ומבשרת את הבשורה הטובה, השמחה שאת שומעת מהעבר השני של הקו, והכרת התודה, הוא הסיבה המזוככת והראשונית לאהבת המקצוע שלי.

אז אלו היו הניצחונות שלנו בשבועות האחרונים (השמות בדויים הסיפורים לא) :

בסוף יולי התקבל פסק הדין בתביעת המזונות שהוגשה נגד ירון. ירון שנמצא במשמורת משותפת מלאה ושוהה עם ילדיו מחצית מהזמן בדיוק, נתבע על ידי גרושתו לשלם לה מזונות, למרות שהכנסתה גבוהה בהרבה מהכנסתו. אחרי הליך ארוך שכלל חיוב במזונות זמניים, הגשת בקשת רשות ערעור שנדחתה, ניהול חקירות והגשת סיכומים, הגיע פסק הדין הלא צפוי והמשמח – השופטת השתכנעה שאין לחייב את ירון בתשלום מזונות לידי גרושתו, וקבעה כי הם ישאו בכל הוצאות הילדים בחלקים שווים. פסק הדין היכה גלים, ורבים מחברי עורכי הדין ביקשו לקבל עותק ממנו על מנת לצטטו במקרים דומים.

ב 9.8.16 התקבל פסק הדין בעניינה של ג׳ואן שעברה עם ילדיה מתל אביב לבית הוריה בנצרת לפני כשלושה חודשים. בעלה פנה לבית המשפט בבקשה למתן צו המחייב את ג׳ואן להחזיר את הילדים לתל אביב וצו האוסר עליה לרשום אותם למוסדות חינוך בנצרת. ג׳ואן ביקשה צו הגנה האוסר על הבעל להתקרב עליה וזאת על רקע מעשי אלימות קשים שעשה נגדה בעלה, וכן כליאתה בתל אביב וזאת בדרך בה בכל יום נלקח ממנה אחד מהילדים על ידי הבעל ובני משפחתו המתגוררים בסמיכות. ג׳ואן הגישה תלונה במשטרה על מסכת ההתעללות והבעל נעצר והורחק ממנה, לאור הכחשותיו הגורפות היא עברה במשטרה בדיקת פוליגרף בעוד שהוא סירב להבדק. המלחמה בענין היתה קשה מאד. השקענו בתיק את הנשמה. בבית המשפט נערכו שני דיונים בהם נחקרו שני הצדדים, והוגשו ראיות שונות – תמלילי שיחות, צילומי מסך של תכתובות ווטסאפ, תמונות של הילדים ונערכו סיכומים בעל פה ובכתב. הבעל הכחיש מכל וכל את טענותיה של ג׳ואן והשופטת החליטה להזמין את תיק המשטרה. בפסק הדין שמנה 19 עמודים קיבלה השופטת לחלוטין את עמדת ג׳ואן, דחתה את הבקשה למתן צו להחזרת הקטינים לתל אביב, דחתה את הבקשה למתן צו מניעה האוסר עליה לרשום את הקטינים למוסדות חינוך בנצרת והוציאה צו הגנה האוסר על הבעל להתקרב לבית הוריה של ג׳ואן במשך 3 חודשים. וזה הסמס שקיבלתי ממנה יום אחרי שעיבדה את הבשורה :


ביום 12.8.16 התקבל פסק דין בעניינה של אפרת. אפרת התגרשה מבעלה לפני מספר שנים, ומאז הוא מגיש מדי שנה בשנה תביעה נגדה, הפעם הגיש שתי תביעות – תביעה לביטול המזונות שהוא משלם עבור בנם בן ה 5 ותביעה נזיקית על סך של 200,000 ש״ח בעילת לשון הרע וזאת בגין שלוש תלונות במשטרה הגישה נגדו אפרת. גם כאן התנהל הליך לא פשוט. התובע הגיע שש אלי קרב, נחקר כמקצוען על הדוכן, דרש לזמן את בעל החברה בה עובדת אפרת וחקר אותו ארוכות, וכן הגיש בקשות רבות להמצאת מסמכים. לאחר יומיים של חקירות ארוכות והגשת סיכומים וסיכומי תשובה התקבל פסק הדין – שתי התביעות נדחו, והתובע חוייב לשלם לאפרת הוצאות משפט בסך 50,000 ש״ח. קשה להפריז בתיאור האושר, קפיצות השמחה והכרת התודה של אפרת למודת הסבל וההליכים הארוכים ואת תחושת הסיפוק שבניצחון.

וזה מה שקיבלנו מהלקוחה:


וגם את זה :


עוד קצת על הניצחונות שלנו קראו כאן